Apartamenty Wielicka – osiedle w zgodzie z przyrodą

Apartamenty Wielicka w Krakowie, foto: apartamentywielicka.pl

Kolejne osiedle wybudowane na obrzeżu dużego miasta. Przyciąga do siebie przede wszystkim niższymi cenami mieszkań w porównaniu do centrum oraz bliskością przyrody. Osiedle wybudowane zostało w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W okolicy znajduje się park oraz zabytkowy pałac. Na szczęście komunikacja z miastem jest bardzo komfortowa ze względu na autobusy oraz tramwaje.
Za projekt odpowiada krakowska pracownia Oleksy & Polaczek. Osiedle składa się z prostych i stonowanych brył które współgrają z otoczeniem. Modernistyczny projekt doskonale sprawdził się w tym miejscu. Najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla są potężne balkony mieszkań. Balkony na ostatnich piętrach posiadają specjalne żaluzje oraz drewniane barierki (pozostałe balkony posiadają stalowe). Dodatkowo balkony na ostatnich piętrach są bardzo wysokie i posiadają zadaszenia.
Drewniane balkony u góry doskonale komponują się z drewnianymi ogrodzeniami ogródków które posiadają mieszkania na parterze. Osiedle składa się z pięciu budynków różniących się od siebie wysokością oraz kształtem ustawione są wokół zielonego patio. Osiedle wyposażone zostało oczywiście w parking oraz plac zabaw.

Apartamenty Wielicka
Lokalizacja: Kraków, ul. Wielicka
Inwestor: WAN S.A.
Projektanci: studio projektowe Oleksy & Polaczek
Wykonawca: Chemobudowa Kraków S.A.
Powierzchnia użytkowa: 27 257 m2
Wielkość osiedla: 350 mieszkań o powierzchni od 24 do 122 m2
Realizacja: 2014
Zdjęcia:

WIDOK-NA-BUDYNKI-B-I-C-OD-STRONY-ULICY-WIELICKIEJApartamenty WielickaApartamenty WielickaApartamenty Wielicka
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy