Apartamenty Wilanowska – w pogoni za ciekawą architekturą

Apartamenty Wilanowska_Rogowski Development; foto: www.rogowskidevelopment.pl

  Atrakcyjne i nowe pod względem architektonicznym projekty należą do wyjątków na rynku nieruchomości, który zalewa budownictwo popularne.

  W pogoni za klientem, deweloperzy zmieniają sposób budowania, co odbija się na standardzie inwestycji i rozwiązaniach koncepcyjnych nowych projektów. Na rynek wprowadza się na ogół mieszkania z tzw. segmentu popularnego. Kupujący mogą wybierać z szerszej oferty nowych mieszkań, które jednak są coraz mniej zróżnicowane, szczególnie pod względem architektonicznym. Co więcej, stopniowo maleje metraż lokali.

  Obecnie architektura schodzi na dalszy plan. Żeby obniżyć koszty związane z realizacją inwestycji wykorzystywane są tańsze materiały. Liczą się przystępne ceny, akceptowane na rynku przez największą grupę klientów. W ten sposób obniża się estetyka i jakość nowych osiedli. Dobrze pomyślane kompleksy mieszkaniowe o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych pojawiają się na rynku niezwykle rzadko. A jeszcze kilka lat temu deweloperzy, którzy przecież odpowiadają w dużym stopniu za wygląd naszych miast, mogli poszczycić się pięknymi projektami.

  Apartamenty Wilanowska_Rogowski Development

  Dobrze rozpoznawalną wizytówką Warszawy ma szanse stać się luksusowa wieża rosnąca w centrum stolicy przy ulicy Złotej 44, której projektantem jest światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Autor, którego marzeniem było stworzenie wyjątkowego projektu i umieszczenie Warszawy na architektonicznej mapie świata, wymyślił budynek o wysokości 192 metrów, który ma być trzecim co do wysokości drapaczem chmur w Warszawie. Wieża licząca 54 piętra ma oferować wysoki standard apartamentów.

  Jako przykład ciekawej stołecznej architektury można wymienić np. projekt Apartamenty Murano, który łączy wzorce architektury powojennej z nurtem współczesnego budownictwa europejskiego. Do interesujących stołecznych inwestycji należą także, tworzące całość, projekty Eko Park położone przy Polu Mokotowskim. Jeden z najwybitniejszych polskich architektów – Stefan Kuryłowicz zaprojektował ich ogólną koncepcję. Stylistyką wyróżnia się także inwestycja Belvedere Residence, która w założeniu zbliżona jest do stylu secesyjnego. Również w przypadku inwestycji Willa Wilanów zastosowane zostały interesujące rozwiązania estetyczne i funkcjonalne.

  Projekt Apartamenty Wilanowska na Mokotowie, którego budowę kolejnego etapu rozpoczęła w ubiegłym roku firma Rogowski Development, to wyjątek na rynku nieruchomości. Jako, iż nowych interesujących inwestycji mieszkaniowych jest teraz na stołecznym rynku jak na lekarstwo, stanowią one ewenement wśród całego morza tanich inwestycji, jakie zalewają rynek pierwotny. Elementem wyróżniającym inwestycję Apartamenty Wilanowska są drewniane ażurowe żaluzje pokrywające całą zewnętrzną powierzchnię budynków. Niepowtarzalne okiennie w ciepłej barwie drewna tworzą przede wszystkim klimat osiedla, które zyskało nazwę „Osiedla ażurowych okiennic”.

  Apartamenty Wilanowska_Rogowski Development)2

  Biegunowo odległe od takich projektów są budynki, które powstały w czasie PRL-u. Powodem ich popularności są oczywiście ceny, które w tym przypadku są najniższe na rynku. Liczba transakcji dotycząca mieszkań w blokach z wielkiej płyty w ubiegłym roku zwiększyła się w porównaniu do 2010 roku o kilka do kilkunastu procent w zależności od miasta.

  Tagi:
  Skomentuj:
  Loading Facebook Comments ...

  Komentarze

  0 komentarzy