Arena miejska w Szczecinie – rozstrzygnięto konkurs projektowy

Pogoń Szczecin - Stadion Miejski - wizualizacja - foto: pracownia PPiP

Konkurs na przebudowę stadionu ogłosiły byłe już władze Szczecina, jako zarządca i inwestor stadionu im. Floriana Krygiera, siedziby klubu Pogoń Szczecin. W warunkach projektowych zaznaczono wytyczne dotyczące dostosowania obiektu do obecnych wymagań sportu. Przebudowie mają podlegać wszystkie elementy wchodzące w skład stadionu. Uwzględniono również dobudowę nowych, uzupełniających kompleks sportowy w podstawowe zaplecze socjalne i rekreacyjne.

Jury wyróżniło cztery prace które oceniane były pod względem walorów architektonicznych, funkcjonalności oraz realności w kontekście finansowym. Zostały one wyłonione spośród dziewiętnastu nadesłanych prac.

Za najciekawszy projekt został uznany ten opracowany przez Janusza Pachowskiego z Izabelina. Praca ta została wybrana za najlepszy bilans pomiędzy jakością a ekonomiką rozwiązań. Doskonale nawiązała ona do początkowych założeń projektowych i nadała stadionowi zupełnie nową jakość.
Projekt ten nadaje stadionowi nową tożsamość i pozwala na stworzenie rozpoznawalnego znaku miasta. Na stadionie zmieścić ma się prawie 20 tysięcy osób. Trybuny nakryte są szklanym dachem a sam stadion nadal będzie w kształcie podkowy.

stadion_szczecin_konkurs_1_miejsce

Drugie miejsce zajął projekt pracowni Bauren Piotra Renke. Postanowił on nakryć trybuny białym dachem.
Trzecie miejsca zająć projekt konsorcjum Urbicon Sp. z o.o. i PG Projekt za minimalistyczną wizję stadionu. Wyróżnienie przyznano projektowi autorstwa konsorcjum Magma Architecture GmbH i Hoppold Ingenieurbüro GmbH, na uwagę zasłużył falujący dach, który swym organicznym kształtem doskonale wpasował się w otoczenie, jednak kolejnym razem przewyższyły względy ekonomiczne.

Konkurs projektowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Wyróżnienie.I miejsce w konkursie na projekt Stadionu Miejskiego w Szczecinie.II miejsce na projekt Stadionu Miejskiego w Szczecinie. III miejsce w konkursie projektowym na Stadion Miejski w Szczecinie.
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy