Biurowe centrum Szczecina – Piastów Office Center w budowie

Piastów Office Park Szczecin wizualizacja - atelier7.pl

Szczecin dla niektórych był miastem zapomnianym – bez wielkich inwestycji czy wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie. Na szczęście przeświadczenie to sukcesywnie ulega zmianie. Miasto nie tylko zadziwia ilością atrakcji kulturalnych czy rozrywkowych, ale przede wszystkim zaczyna zapełniać się nowymi realizacjami architektonicznymi, które reprezentują najwyższy poziom.

Business Park Piastów to zespół trzech budynków biurowych, które powstają u zbiegu al. Piastów i Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Obecnie oddano do użytku tylko pierwszy z gmachów, ale zaprojektowana przez warszawską pracownię Atelier7 budowa stanie się dominującym kompleksem na rozwidleniu tych ulic. Trójkątny kształt budynków został podyktowany przez nietypowy kształt działki. Z tego też powodu, poszczególne części będą znacznie różniły się linią zabudowy. Jeden z budynków będzie miał charakter ostrego narożnika, pozostałe natomiast zaprojektowano w znacznie bardziej tradycyjnej formie.

Sama przestrzeń pomiędzy budynkami, ma być wypełniona poprzez plac w formie przestrzeni publicznej. Inwestor przyjął zasadę, iż skoro spędzamy znacznie więcej czasu w pracy niż w domu, to miejsce pracy powinno być przyjazne, wygodne oraz takie które daje relaks. Ponadto, powstanie tam kafeteria, apteka oraz sklep. Wedle zasady, iż życie to nie tylko praca, na terenie całego zespołu, ma działać także klinika stomatologiczna oraz siłownia.

Aby znacznie lepiej wkomponować budynek w przestrzeń innych budowli, inwestorzy nie podjęli się budowy szklanych elewacji. Najwidoczniejszy punkt w gmachu, otrzymał nowoczesne kształty, dzięki którym udało się uniknąć chłodu biurowca.

Piastów Office Center
Lokalizacja: Szczecin, Al. Piastów 30, Bohaterów Warszawy 69
Powierzchnia: 40 000m2
Realizacja: 2015 rok (całość)
Projekt: Atelier 7 Architektura Marcin Gnich
Inwestor: Realkapital Szczecin II Sp. z o.o.
Powierzchnia: 40 000m2
Wartość inwestycji: ok. 120 mln zł

Piastów Office Center SzczecinPiastów Office Center SzczecinPiastów Office Center SzczecinPiastów Office Center SzczecinPiastów Office Center SzczecinPiastów Office Center Szczecin
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy