Budowa Warsaw Spire zmierza ku końcowi

Materiał prasowy Partner of Promotion

W budynku B kompleksu Warsaw Spire rozpoczął się demontaż rusztowań i wkrótce ukończona zostanie elewacja. Drugi budynek boczny C ma już 14 z 15 kondygnacji żelbetowej konstrukcji, a 220-metrowy budynek wieżowy osiągnął poziom 8 piętra.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland. Warsaw Spire to największy, powstający obecnie obiekt biurowy w Europie. Kompleks trzech budynków dostarczy na stołeczny rynek łącznie 100 000 m2 powierzchni biurowej. Warsaw Spire powstaje w nowym, biznesowym sercu Warszawy w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

Tempo prac na placu budowy Warsaw Spire widać gołym okiem. Najwyższy z 3 budynków wchodzących w skład kompleksu – budynek A- ma już 8 pięter. Trwa wykończenie i wyposażenie stacji transformatorowych oraz pomieszczeń technicznych w podziemiach. Dwa niższe budynki zostaną oddane do użytku w 2014 roku. Oddanie 220-metrowego budynku A, ze względu na czasochłonne prace wykończeniowe, planowane jest na 2015 rok. Przewidziane w projekcie udogodnienia dla mieszkańców Warszawy sprawią, że Warsaw Spire stanie się nowym, tętniącym życiem miejscem spotkań, również po godzinach pracy biur.

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy