Cosmopolitan miarą nowoczesnego designu

Cosmopolitan, Warszawa. foto: Tacit Development Polska

  Nowopowstały w Warszawie nowoczesny apartamentowiec oferuje przyszłym lokatorom doskonały standard mieszkania i życia. W samych łazienkach zastosowano najwyżej jakości wanny i brodziki prysznicowe Conoduo oraz Conoflat marki Kaldewei, wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

  W dobie narastających problemów komunikacyjnych oraz mody na ekologię lokum mieszkalne w sercu miasta ucieleśnia odwieczne marzenia o wygodnym i zdrowym dla środowiska połączeniu ze sobą aktywności miejskiej oraz mieszkania. Takie podejście pozwala oszczędzić czas i energię na przemieszczanie się z dalekich podmiejskich dzielnic do pracy, na zakupy czy również w celach kulturalnych. Niemniej jednak przed położonymi w centrach miast budynkami stawiane są szczegółowe wymagania architektoniczne, materiałowe oraz funkcjonalne. Szczególnie, kiedy pretendują do segmentu premium na rynku inwestycji mieszkaniowych. Warszawskiemu apartamentowcu Cosmopolitanowi znajdującemu się przy Placu Grzybowskim, najwyższe wymagania były stawiane przez firmę Tacit Development Polska już od samego początku trwania inwestycji.

  Baczynska_lazienka_160m2m

  Do konkursu na koncepcję architektoniczną stanęły w 2008 roku najsłynniejsze, światowe biura projektowe – Foster and Partners, Murphy/Jahn, Ateliers Jean Nouvel oraz znana, polska pracownia APA Kuryłowicz. Zwycięzki projekt biura Murphy/Jahn to wysoka na 160 metrów prosta, smukła i modernistyczna wieża nawiązująca do archetypu amerykańskiego drapacza chmur. Elegancka sylwetka budynku została uzyskana dzięki unikalnej konstrukcji linowej, która począwszy od 8 piętra, podtrzymuje kolejne kondygnacje budynku i wysmukla bryłę. Aż 252 apartamenty o różnej wielkości -od małych, o wielkości 54 metrów kwadratowych, aż do dwupoziomowych, luksusowych apartamentów typu penthouse na dwóch ostatnich kondygnacjach o wielkości prawie 500 metrów kwadratowych- można znaleźć na 44 piętrach. Przeszklona fasada z otwieranymi oknami pozwoli mieszkańcom Cosmopolitana podziwiać panoramę Warszawy.
  Do w pełni wykończonych i wyposażonych apartamentów lokatorzy wprowadzą się na wiosnę 2014 roku. W cenie mieszkania otrzymają między innymi dębowe podłogi, w pełni zaaranżowaną kuchnię i łazienkę oraz specjalny system inteligentnego zarządzania mieszkaniem HMS – Home Management System. Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest pracownia de Novo Magdaleny Dusińskiej i Magdy Jeziorowskiej z Warszawy. Jak mówi sama projektanta wnętrz z pracowni de Novo, Magdalena Dusińska:

  „W naszych propozycjach aranżacyjnych skupiliśmy się na doborze palety spójnych rozwiązań wzorniczych. Aranżacja pod klucz musi mieć przy tym pewien uniwersalny, ponadczasowy charakter, ażeby była dostosowana do rożnych potrzeb klientów i nie przeminęła wraz z szybko zmieniającą się modą. Apartamenty wykańczane będą w wielu wariantach przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Rozwiązania muszą być trwałe i dlatego wykorzystaliśmy produkty, które gwarantują nie tylko doskonałe wzornictwo, ale też nieskazitelną eksploatację. W łazienkach zastosowaliśmy m.in. marmur na ścianach i podłogach oraz wanny i brodziki prysznicowe marki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm”.

  Zakowski_lazienka_2m

  Mimo tego, że obiekt zostanie oddany do użytku na wiosnę 2014 roku, w budynku można już podziwiać kilka apartamentów pokazowych, których autorami są znane w Polsce postaci ze świata mody, sportu i mediów – Gosia Baczyńska, Zbigniew Bartman i Jacek Żakowski. Ponadto gotowe są już także wzorcowe aranżacje łazienek, na przykładzie których widać kolorystykę oraz sposób łączenia marmurowych okładzin ścian z emaliowanymi wannami i brodzikami prysznicowymi.

  „Wybór marmuru jako materiału wykończeniowego łazienek sprawił, że poszukiwaliśmy elementów wyposażenia łazienki, które kolorystyką będą współgrały z barwą kamienia. Dlatego zwróciliśmy uwagę na program Coordinated Colours Collection firmy Kaldewei. Spodobał nam się design wanien Conoduo i brodzików Conoflat wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm”

  – mówi prezes Tacit Development Polska, architekt Michał Borowski, dodając:

  „Równie ważne, jak wzornictwo są dla nas rozwiązania montażowe oferowane przez firmę Kaldewei. Przy instalacji kilkuset elementów trzeba szukać rozwiązań systemowych, gwarantujących szczelność połączeń i minimalizujących ryzyko szkody budowlanej. Dlatego odeszliśmy od idei wykonania brodzików w kamieniu, a zdecydowaliśmy się na płaskie brodziki marki Kaldewei”.

  Tagi:
  Skomentuj:
  Loading Facebook Comments ...

  Komentarze

  0 komentarzy