Dom czy skocznia? Indywidualny projekt domu w Tatarach

Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl

Dom będący swoistym przełamaniem wszelkich stereotypów odnośnie kształtu domu. W przeciwieństwie do większości domów w górach nie posiada on dwuspadowego dachu, bryły nawiązującej do tradycji i nie jest wykonany z drewna. Zamiast tego jest to nowoczesna konstrukcja w kształcie skoczni z dużymi przeszkleniami. Za projekt odpowiadają architekci z pracowni 81.waw.pl

dom-skocznia_81.waw_.pl_07

Bryła domu jest bardzo minimalistyczna mimo to jednak doskonale współgra z otaczającym ją krajobrazem górskim. Duża liczba przeszkleń oraz stonowane kolory zapewniają niesamowity widok na krajobraz oraz sprawiają że dom zlewa się z otoczeniem. Dom posiada specjalne podcięcia zlokalizowane od strony ulicy które zapewniają budowli lekkość. Dodatkowo zlokalizowano w nich schody oraz drzwi do domu. Podcięcia wykonane są z kontrastującego czarnego tynku.

Duże przeszklenia od strony południowej sprawiają że mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone. Od strony północnej natomiast nie znajdziemy żadnych przeszkleń przez co zmniejszono straty ciepła. Dom posiada jedno piętro na którym znalazły się pokoje dla mieszkających osób. Zarówno na parterze jak i piętrze znajdziemy taras na którym możemy bardzo przyjemnie spędzić czas. Salon jest oczywiście najlepiej oświetloną częścią mieszkania. Cały dom liczy 230 m2 powierzchni i posiada możliwość wygospodarowania miejsca na taras.

Dom jednorodzinny
Inwestor: prywatny
Projektanci: 81.waw.pl
Powierzchnia domu: 230m2
Projekt: 2013

dom-skocznia_81.waw_.pl_012dom-skocznia_81.waw_.pl_021dom-skocznia_81.waw_.pl_05dom-skocznia_81.waw_.pl_03
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy