Dom plażowy na Punta Hermosa, Peru

Willa znajduje się na wybrzeżu Oceanu Spokojnego, około 40 kilometrów na południe od Limy, stolicy Peru. Architekt odpowiedzialny za projekt, Juan Carlos Doblado, od kilku lat tworzy w regionie serię podobnych realizacji, udowadniając że Ameryka Południowa odrobiła lekcję minimalizmu.

casaphermosa2b casaphermosa3b

Budynek stanął na stromym kamienistym zboczu. Zamiast przekształcać rzeźbę terenu, zdecydowano się zastosować słupowe, żelbetonowe fundamenty i wpisano całość na nietypowy plan trapezu. Koncepcja domu pozostała mimo to przejrzysta. Zasadza się on na dwóch, równoległych płaszczyznach. Na platformach oprócz pomieszczeń umiejscowiono przestronny, otwarty na morski pejzaż taras. Na linię horyzontu otwiera się również usytuowany zaraz obok basen.

casaphermosa9b  Casa Playa Punta Hermosa

Dzięki kontrastowemu zestawieniu otwartych platform i zamkniętych brył to przestrzeń stała się bohaterem projektu. Dom wydaje się odcinać od struktury skał. Wrażenie, że jest się na pełnym morzu, na pokładzie statku, wzmaga szereg drobnych detali i elementów wykończenia – m.in. barierki przypominające te, które znajdują się na jachtach.

Funkcjonalne części domu został rozłożone na trzy poziomy. Pierwszy poziom to parking i część logistyczno-magazynowa, drugim to taras, pokój dzienny, kuchnia, osobny taras i pokój dla gości . Trzeci poziom zajmują sypialnie pokoje dla dzieci.

fotografie dzięki uprzejmości studia Juan Carlos Doblado

www.juancarlosdoblado.com

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy