Góra Czterech Wiatrów – apartamenty na skraju jeziora

Apartamenty Góra Czterech Wiatrów, wizualizacja: dzusgkarchitekci.pl

Tuż nad brzegiem jeziora Czos, u stóp wzgórza ze stokiem narciarskim powstaje trzykondygnacyjny gmach. Nie przypadkowo wybrana przez inwestora lokalizacja ma na celu przyciągnięcie jeszcze większej niż zamierzono liczby klientów chcących korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje okolica.

Mający pomieścić 36 lokali mieszkalnych apartamentowiec będzie posiadał po dziewięć mieszkań w każdej z czterech brył, na jaki zostanie podzielony. Mieszkania na parterze będą wyposażone w tarasy, na piętrach – w balkony. Co więcej, teren wokół budynku także wypełniono atrakcjami, takimi jak pomost, plaża, plac zabaw, boisko.

W pracowni Dżus GK Architekci powstał projekt architektoniczny budowli. Siedziba pracowni mieści się w Olsztynie. Architekci dobrze „czują” mazurski klimat, dlatego w projekcie apartamentów w Mrągowie także starali się jego echo zawrzeć w architekturze. Budynek mający kameralny charakter (dzięki rozbiciu podłużnej bryły na cztery mniejsze segmenty, które niby stanowią całość przykryte są dwuspadowym dachem, który sprawia wrażenie czterech niewielkich domów) otwiera się w stronę jeziora. To właśnie ta elewacja przykryta została dużymi oknami. To tu znalazły się balkony i tarasy. Przeciwległa elewacja ma formy prostsze i wyposażone w mniejsze otwory. Za nawiązanie do tradycyjnej zabudowy tego regionu można uznać podłużny kształt budowli i jej dwuspadowy dach (przypominają wiejską chatę), i posadowienie na kamiennym postumencie. Charakterystyczną sielską budowlę mazurską można dostrzec również z użytkowym poddaszu.

Ważnym elementem projektu są zastosowane tu materiały. Budynek wzniesiono z użyciem bloków wapienno-piaskowych Silka, które zapewniają nie tylko komfort mieszkańcom (dobre parametry akustyczne i termiczne, duża wytrzymałość), ale ze względu na swój naturalny, ekologiczny skład nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne. Co więcej, bloki Silka mają bardzo pozytywny wpływ na trzymanie stabilnej temperatury we wnętrzach – akumulują ciepło w dzień, uwalniając je w momencie obniżenia się temperatury.

Apartamenty na Górze Czterech Wiatrów
Lokalizacja: Mrągowo
Inwestor: BUDEXTAN Przedsiębiorstwo Budowlane
Projektanci: Dżus GK Architekci
Wykonawca: BUDEXTAN Przedsiębiorstwo Budowlane

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy