Innowacyjny Plac Europejski w Warszawie

Materiał prasowy Partner of Promotion

Okolice Ronda Daszyńskiego to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów stolicy. W samym centrum obszaru (który dzięki licznym inwestycjom, stał się unikalnym miejscem do pracy i mieszkania) powstaje wyjątkowa przestrzeń publiczna – plac Europejski.

Ghelamco Poland – deweloper powstającego w kwartale ulic Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej kompleksu biurowego Warsaw Spire, postanowił zmienić tradycyjne podejście do aranżowania przestrzeni wokół inwestycji komercyjnych. Do stworzenia projektu Placu Europejskiego Ghelamco zaprosiło pracownię Wirtz International Landscape Architects – światowej sławy architektów z Belgii, którzy w swoim dorobku mają tak znakomite realizacje jak ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

Całość aranżacji planu stworzy prawdziwą oazę zieleni w samym centrum miasta oferującą wszystko to, co potrzebne do relaksu po pracy i spotkań biznesowych. Przekraczając granicę placu Europejskiego wśród dziesiątek wysokich matesekwoi chińskich, cyprysików błotnych i glediczii trójcierniowych. Unikalną propozycją będzie również amfiteatr. Obiekt będzie połączeniem miejsca przeznaczone na wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających plac będzie tzw. pasaż artystyczny.

Na plac Europejski przyciągać będą liczne restauracja, bary i kawiarnie zlokalizowane na parterach budynków kompleksu Warsaw Spire oraz specjalnie stworzonych miejscach na samym placu. Dodatkowo całe trzecie piętro w budynku wieżowym kompleksu Warsaw Spire przeznaczone zostanie na funkcje gastronomiczne.

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy