Jak modernizować modernizm? – Poradnik Stołecznego Konserwatora Zabytków

„Jak modernizować modernizm? Zabytki architektury mieszkaniowej modernizmu. Dobre praktyki konserwatorskie dla mieszkańców i użytkowników” to poradnik w formie broszury, który przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Poradnik ten został podzielony na dwie części. W pierwszej znajduje się wprowadzenie teoretyczne do architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zawarte są tam informacje dotyczące bryły budynku, detali architektonicznych i form plastycznych, wszystko w kontekście wartości architektonicznych tych często zniszczonych budynków.
Druga część to poradnik praktyczny. Skierowany głównie do właścicieli, wspólnot mieszkaniowych czy stowarzyszeń. Przybliżono tutaj zalecenia dotyczące prac remontowych oraz porady prawne i finansowe.
Wszystkie informacje zamieszczone w biuletynie zostały opracowane na wniosek stowarzyszeń i organizacji. Dzięki temu opracowaniu można kompleksowo zadbać o wartości architektoniczne stolicy.

Stołeczny Konserwator Zabytków Piotr Brabander doskonale określił adresatów broszury:

„Publikacja jest adresowana do mieszkańców i użytkowników budynków powstałych w tamtym czasie i wskazuje optymalne rozwiązania problemów wynikających z funkcjonowania i utrzymania obiektów zabytkowych”

Poradnik w wersji drukowanej dostępny jest w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków (Nowy Świat 18/20 w Warszawie), wersję elektroniczną można pobrać w formacie PDF.

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy