Nowe Orłowo – modernizm XXI wieku w wydaniu mieszkalnym

Nowe Orłowo, Gdynia. Wizualizacja. Foto: archdeco.pl

Jeden z inwestorów posiadający działkę w gdyńskiej dzielnicy Orłowo ogłosił przetarg na mającą powstać tu zabudowę. Tego typu konkursy zdarzają się niezwykle rzadko ze względu na ogromne koszty. Nadesłane zostały 43 prace z Polski i zagranicy. Zwycięska to ta opracowana przez polskie biuro Arch Deco.
Obiekty znajdujące się w okolicy działki to głównie obiekty modernistyczne. Skutkiem tego jest, że architekci w swoim projekcie także zaproponowali rozwiązania modernistyczne, które idealnie wkomponowują się w otoczenie.

Duża powierzchnia działki została pokryta zielenią, dzięki czemu łączy się ona ze znajdującym się w okolicy rezerwatem przyrody. Domy to z kolei nowoczesna zabudowa, która rzuca się w oczy dzięki rozpoznawalnej formie. Domy dzielą się między sobą drzewami dzięki czemu możemy poczuć intymność.
Każdy z apartamentów idealnie wpasowuje się w nadmorski klimat. Posiada on duże przeszklenia, prostą bryłę oraz gigantyczny taras, który idealnie sprawdzi się w letnie dni.

Domy różnią się od siebie oferowanym standardem. Pierwsze z nich zostały już oddane do użytku. Pozostałe mają być gotowe do końca roku 2014.

Nowe Orłowo
Lokalizacja: ul. Orłowska, Gdynia
Inwestor: Invest Komfort
Projektanci: Arch-Deco, Zbigniew Reszka, Michał Baryżewski, Barbara Jawień, Paulina Czurak, Robert Mielniczek; współpraca: Jakub Bladowski, Maria Mądry-Moczorat, Patrycja Rożek, Anna Lip, Piotr Rodziewicz, Marek Kruk, Łukasz Piankowski, Marta Kos, Oskar Berent, Magdalena Kupis-Bojakowska, Joanna Wójcik-Ryłko, Michalina Giżycka, Monika Rogozik-Romanowska
Wykonawca: Invest Komfort
Powierzchnia terenu: 41 725 m2
Powierzchnia zabudowy: 3288 m2
Powierzchnia użytkowa: 7637 m2
Powierzchnia całkowita: 9242 m2
Kubatura: 44 596 m3
Projekt: 2011
Realizacja: IV kwartał 2014

Nowe Orłowo_Gdynia_wizualizacja_2Nowe Orłowo_Gdynia_wizualizacja_3Nowe Orłowo_Gdynia_Wizualizacja 4Nowe Orłowo_Gdynia_wizualizacja_5
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy