Nowości w pracy architekta – Konfigurator Drzwi Przesuwanych

Aby wizualizować ostateczny projekt w branży meblarskiej stolarze coraz częściej wykorzystują tablet. W momencie gdy wzorniki i próbki materiałów okażą się niewystarczające dla klienta, wystarczy na spotkanie pomiarowe wziąć ze sobą tablet lub smar fon i skorzystać z aplikacji Konfigurator Drzwi Przesuwnych, by ostateczny projekt wraz z kosztorysem był gotowy już w kilka minut.

Program Konfigurator Drzwi Przesuwnych został opracowany do projektowania i wyceny frontów w systemach Yoho i Winnipeg. Profile w tych systemach wykonywane są ze stopu aluminium. System Yoho to dedykowane rozwiązanie do paneli z materiałów drewnopodobnych o grubości 16 i 18 mm. Tutaj jako wypełnienie można stosować również szkło dekoracyjne. Natomiast system Winnipeg stosuje się do wypełnień ze szkła o grubości 4 i 4,6 mm oraz paneli z materiałów drewnopodobnych o grubości 10 mm.

„Nasz program funkcjonuje na rynku meblarskim już kilka miesięcy i coraz więcej stolarzy korzysta z tego rozwiązania. Jest to dla nich przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ przy pomocy tylko tego jednego narzędzia mogą zaprojektować i zwizualizować drzwi przesuwne bez potrzeby sięgania do instrukcji montażu i cenników” – mówi Izabella Karnauch, Koordynator sieci Hurtowni Komandor.

Konfigurator Drzwi Przesuwnych to program pozwalający na samodzielne projektowanie drzwi przesuwnych opracowany przez Hurtownię Komandor. Konfigurator wyposażony jest w szeroką gamę wypełnień frontów (płyty, lustra, szkła dekoracyjne, ratany) w różnorodnych kolorach oferowanych przez najlepszych producentów. Dzięki tej aplikacji, w kilku prostych krokach z łatwością można dobrać wymiar, podział i kolorystykę frontów oraz rodzaj i kolor systemu drzwi przesuwnych.

Program do projektowania drzwi przesuwnych precyzyjnie rozpisuje wymiary produkcyjne wszystkich elementów oraz umożliwia szybkie zamówienie kompletnych, okutych drzwi przygotowanych do montażu lub poszczególnych elementów składowych frontów potrzebnych do samodzielnego złożenia.

Konfigurator krok po kroku: Podaj wymiar wnęki. Na początek należy określić wymiary wnęki, w której chcemy zaprojektować szafę przesuwną. W tym celu w odpowiednie pola należy wpisać: szerokość i wysokość wnęki. Wybierz system. Następnie należy wybrać rodzaj systemu drzwi przesuwnych. Do dyspozycji są dwa aluminiowe systemy profili i akcesoriów – Yoho oraz Winnipeg. Dodatkowo należy zaznaczyć liczbę frontów i ich szerokość (maksymalnie 5 frontów, każdy o szerokości do 110 cm). Wypełnij fronty kolorem. W kolejnym kroku wybieramy kolor ramiaków oraz komponujemy drzwi szafy spośród ogromnej liczby wypełnień. Mogą to być płyty laminowane w kolorach drewnopodobnych, fantazyjnych lub płyty jednobarwne oraz lustra, lacobele, grafiki o różnorodnej tematyce, szkła dekoracyjne, jak również panele z materiałów naturalnych (ratan, bambus). Rozmiar wypełnień i ilość łączeń ustalamy zgodnie z naszymi potrzebami. Zamów dodatkowe akcesoria i usługi. Każdy może zamówić dodatkowe akcesoria, takie jak pasek buforowy czy stopery. Ponadto, aby przyspieszyć proces realizacji zamówienia każdy stolarz może zamówić usługę okuwania, czyli kompletnego wykonania gotowych frontów w jednym z oddziałów Hurtowni Komandor. Pobierz wizualizację wraz z kosztorysem W podsumowaniu zamówienia otrzymujemy dokładnie rozpisane wymiary produkcyjne wszystkich elementów zabudowy oraz ich dokładny kosztorys. Projekt oraz wycenę możemy zapisać na swoim koncie użytkownika utworzonym dla każdego użytkownika Konfiguratoratora Drzwi Przesuwnych lub w formie pliku PDF na komputerze.

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy