Nowy biurowiec JEMS Architektów stanie na Służewcu

Firma Garvest Real Estate już za kilka miesięcy rozpocznie budowę nowego zespołu biurowców na warszawskim Służewcu. Po głośnych i bardzo pozytywnie przyjętych inwestycjach dewelopera w Poznaniu: Biurowcu Pixel i Bałtyk poprzeczka była ustawiona wysoko. Wydaje się, że zaangażowanie przez Garvest studia JEMS Architekci pozwoliło spełnić oczekiwania warszawiaków.

jems 2
jems

Założenie, które powstanie ma nazywać się krótko P4 (od adresu: ulicy Postępu 4) i składać się z czterech obiektów: dwóch sześcianów i dwóch umieszczonych za nimi budynków tarasowych. JEMS Architekci, którzy prowadzą równocześnie kilka innych głośnych i prestiżowych projektów – w tym budowę ambasady w Berlinie i rewitalizację Koszyków – zastosowali w P4 szereg typowych dla siebie rozwiązań formalnych. Novum jest właśnie wyprowadzenie od wschodniej strony kaskadowych tarasów, które łatwo skojarzyć z (oczywiście niezrealizowanym) projektami Oskara Hansena. Uskokowa fasada została wymuszona przez otoczenie inwestycji. Architekci nie chcieli zacieniać budynków znajdujących się od wchodu. Zaletą formalnego rozwiązania tarasów jest możliwość wykorzystania ich płaszczyzn na zieleniaki.

Biurowce zostaną zbudowane przy użyciu betonowych prefabrykatów: ram i tarcz. Trudno nie zauważyć odniesień do architektury inżynieryjnej. Przemysłowy styl może idealnie wpisać się w tradycję architektoniczną Służewca.

Pierwsze koparki wjadą na plac budowy jeszcze jesienią tego roku. Inwestor planuje zakończyć prace na początku 2016 roku.

Untitled

Pod tym linkiem można obejrzeć film przygotowany przez projektantów ze studia JEMS Architekci

Wizualizacje: JEMS Architekci – materiały inwestora

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy