Nowy warszawski biurowiec: Prime Corporate Center

1

lobby

Wszystko wskazuje na to, że ulica Grzybowska ma szansę wyrosnąć w ciągu kilku lat na nowe biurowe centrum stolicy. Obok Warsaw Spire, biurowca firmy Wisher Enterprise i Generation Park powstanie tam również Prime Corporate Center, gmach wysoki na 93 metry. Firma deweloperska stojąca za projektem 8 kwietnia podpisała umowę z wykonawcą.

Za projektem architektonicznym biurowca stoją Solomon Cordwell Buenz i firma Epstein. Solomon Cordwell Buenz to biuro architektoniczne z prawie osiemdziesięcioletnią tradycją. Epstein działa w Stanach od 92 lat. I chociaż ani o jednym, ani o drugim studiu nie można powiedzieć, że są gigantami dizajnu i awangardą wyznaczającą trendy projektowania, przyznać trzeba, że reprezentują solidny poziom międzynarodowego modernizmu.

Budynek, który powstanie przy ulicy Grzybowskiej przypominać będzie swoją prostą bryłą amerykańskie realizacje SCB i Epsteina. Gmach podzielony zostanie klasycznie na dwie części: niższą – usługową, oraz właściwą wieżę mieszczącą biura. Na 23 nadziemnych kondygnacjach będzie ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Dla dużych firm Prime Corporate Center będzie łakomym kąskiem: powierzchnie biur będą powiem wolne od kolumn utrudniających komunikację, a okna od podłogi do sufitu umożliwią swobodne wprowadzenia do środka naturalnego światła. 9 szybkobieżnych wind ułatwi sprawną komunikację między poziomami.

Ważną zaleta przedsięwzięcia jest również jego ekologiczny charakter. Deweloper szczyci się przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju, certyfikatem BREEM oraz planami zastosowania oświetlenia diodami LED.

9

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec roku 2016.

Wizualizacje: materiały Prime Corporate Center

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy