Ośrodek Sportowy „Stodoły” – Zalew Rybnicki odzyska blask

Ośrodek Sportu Stodoły, Zalew Rybnicki, wizualizacja, foto: toprojekt.pl

Zalew Rybnicki jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można uprawiać sport czy spacerować. Miejsce to jednak przez brak systematycznych remontów straciło na atrakcyjności. Zniknęło przede wszystkim molo oraz punkty gastronomiczne.

Niedawno jednak prywatny inwestor postanowił odnowić to miejsce. Chce on aby obiekt generował zyski przez cały rok, a wspomaga go w tym zespół architektów z pracowni Toprojekt.
Projekt zakłada zaplanowanie wszystkich tras komunikacyjnych i wyburzenie części starych budynków. Dodatkowo powstaną trzy nowe pomosty: pierwszy obsługiwać będzie windsurferów, drugi żeglarzy i spacerowiczów, a trzeci zostanie zamieniony na kawiarnię na wodzie. Na lądzie natomiast stworzone zostaną: tor dla rolkarzy, place zabaw, boiska, stoły do pingponga czy pole do minigolfa. Zimą natomiast pojawią się lodowisko oraz tor do narciarstwa biegowego.

Na terenie jeziora pojawi się także restauracja, której projekt jest już gotowy. Została ona umieszczona nad wodą co zapewnia bardzo przyjemny widok. Projekt zakłada że restauracja będzie składała się z prostej bryły z drewna, połączonej z detalami ze świata żeglarskiego. Restauracja posiada płaski dach, a jej kształt dopasowany został do działki, na której ma się znaleźć. Część parteru została podcięta, a główną zaletą restauracji ma być przeszklona ściana, która gwarantuje doskonały widok. Sala na piętrze jest w stanie pomieścić około 250 osób. Do ogrzewania restauracji wykorzystano pompy ciepła, które pozwalają na zredukowanie kosztów energii potrzebnej do zapewnienia odpowiedniej temperatury w tak dużym obiekcie.

Ośrodek Sportowy Stodoły
Lokalizacja : Rybnik
Inwestor : inwestor prywatny
Zespół projektowy: arch. Marek Wawrzyniak, arch. Alina Kudla, mgr inż. arch. Katarzyna Mazurek, mgr inż. Izabela Groborz-Musik, mgr inż. arch. Karol Wawrzyniak, mgr inż. arch. Barbara Łaźniewska, stud. Szymon Jania
Projekt: 2013
Powierzchnia całkowita : 1 194 m2

Ośrodek Sportu Stodoły, Zalew RybnickiOśrodek Sportu Stodoły, Zalew Rybnicki, NocąKompleks Ośrodka Sportowego Stodoły, Zalew Rybnicki
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy