Nieskończoność w dążeniu do doskonałości to właśnie dewiza tej pracowni. Przekłada się ona w specyficznym podejściu do klienta oraz bogatej ofercie, w której znajdują się przede wszystkim indywidualne projekty domów energooszczędnych, ale także budynki użyteczności publicznej oraz projektowanie i aranżacja wnętrz. Pracownia A8 Architektura daje klientowi nie tylko projekt, otrzymuje on przede wszystkim lepszą jakość życia, radość, zdrowie oraz oszczędność czasu i pieniędzy. A to wszystko za sprawą grupy pasjonatów nowatorskich rozwiązań. Wszystko jest dla ludzi, a architektura przede wszystkim.

W ofercie pracowni znajduje się kompleksowa obsługa spraw związanych z budową. Właściwie od etapu pomysłu na budynek, przez jego opracowanie, zorganizowanie wszelkich formalności, nadzór architektoniczny budowy, a na wykończeniu wnętrz kończąc. Pracownia współpracuje ze sztabem specjalistów oraz z renomowanymi pracowniami. Dzięki temu w razie potrzeb można zasięgnąć opinii architekta krajobrazu, geodety, geologa, projektanta wszelkich instalacji, ale przede wszystkim pracownia dysponuje sprawdzonymi wykonawcami budynków i wnętrz.

Pracownia A8 Architektura to przede wszystkim architekt Piotr Lewandowski- założyciel i główny projektant. Sylwetka zawodowa Piotra jest bardzo imponująca. Projektuje nieprzerwalnie od 1998 roku. W tym czasie zdobył ponad 20 nagród, zarówno w kategoriach architektonicznych, jak i designerskich.

W skład zespołu A8 Architekci wchodzą również Szymon Karaś, Sylwia Kluska, Barbara Kras, Tomasz Smol i Łukasz Świniarski.

Nagrody:
Hala Sportowo – Widowiskowa w Pińczowie
→ główna nagroda ekspertów za najlepszy projekt w konkursie „Dobry czas na tworzenie” organizowanym przez firmę Procard.
→ II miejsce w ogólnopolskim konkursie architektonicznym

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wilanowie
→ Nagroda Ministra Infrastruktury

Opera w Białymstoku
→ I miejsce w konkursie. Współpraca z arch. Markiem Budzyńskim i Krystyną Ilmużyńską

Sąd w Rzeszowie
→ I miejsce w konkursie. Współpraca z architektami Markiem Budzyńskim, Zbigniewem Badowskim, Piotrem Kowalczykiem i Krystyną Ilmurzyńską