Treimorfa – legenda Krakowa w budowie

Kraków, Treimorfa czyli aktualny "szkieletor", wizualizacja proejktu; foto: ddjm.pl

Ta rozpoczęta w roku 1975 budowa nie została do dziś dokończona. Początkowo miała służyć jako siedziba dla Naczelnej Organizacji Technicznej jednak ostatecznie pomysł ten nie doszedł do skutku. Największym problemem jest jednak stworzony szkielet o wysokości 93 metrów który jest najwyższym obiektem w mieście. Obiekt ten dodatkowo widoczny jest z praktycznie każdej części Krakowa i przez lata wyrosły liczne legendy o nim.

Marek Dunikowski wraz ze swoją pracownią DDJM stworzyli projekt, który pozwoli na dokończenie tej budowy. Wieżowiec ma się stać luksusowym budynkiem, w którym znajdą się różnego rodzaju biura, mieszkania oraz sklepy. Obecnie inwestor czeka na pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu budynek ma być gotowy w dwa lata.

Nazwa szkieletora ma zmienić się na Treimorfa. Budynek ten ma zostać nadbudowany, co będzie skutkowało jego wysokością wynoszącą 102,5m. Dodatkowo obok wieżowca mają powstać cztery niższe budynki.
Gotowy projekt obiektu prezentuje się bardzo interesująco. Na pierwszy rzut oka widać że jest to nowoczesna i elegancka budowla. Marek Dunikowski stwierdził że podczas projektowania budynku chcieli aby nawiązywał on do innych wspaniałych budowli Krakowa. Wszystkie zastosowane do budowy materiały mają być najnowocześniejszymi jakie obecnie są stosowane.

Budynek wielofunkcyjny Treimorfa
Lokalizacja: ul. Lubomirskiego, Kraków
Inwestor: GD&K Group i Verity Development
Projektanci: Biuro Architektoniczne DDJM
Powierzchnia: ok. 55 000 m2
Wysokość: 102,5 m
Rozpoczęcie budowy szkieletu: 1975
Planowany czas realizacji: 2016

Kraków, lubomierskiego, wizualizacja, 2Kraków, Lubomirskiego, wizualizacja 4Kraków, Lubomirskiego, wizualizacja, 3
Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy