Warsaw Spire rośnie z tygodnia na tydzień

Materiał prasowy Partner of Promotion.

Budynek A Warsaw Spire mający docelowo osiągnąć wysokość 49 pięter rośnie w tempie jednej kondygnacji tygodniowo. W ubiegłym tygodniu zrównał się z 55 m budynkami bocznymi.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland, jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Kluczowym elementem strategii inwestycyjnych Ghelamco jest tworzenie projektów zapewniających efektywne i komfortowe powierzchnie do pracy przy jednoczesnym kreowaniu przestrzeni wartościowej dla miasta i przyjaznej jego mieszkańcom.

Warsaw Spire powstaje tuż przy stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego, przy nowoczesnym placu miejskim wypełnionym zielenią, instalacjami wodnymi, restauracjami i kawiarniami. Wraz z postępem prac zaczyna zarysowywać się charakterystyczny kształt Warsaw Spire. Równolegle z postępami budowy wieży trwają prace w pozostałych budynkach kompleksu. Kompleks zaoferuje 100 000 m2 powierzchni biurowej certyfikowanej w BREEAM na poziomie Excellent. Dwa niższe budynku zostaną oddane do użytku w 2014 roku.

Oddanie 220-metrowego budynku A planowane jest na 2015 ok. Na elewacji budynku B, do którego już we wrześniu wprowadzi się agencja Frontex, montowane jest oświetlenie LED, a na powierzchni najemcy instalowane są podwieszane sufity i drzwi wewnętrzne. W budynku C zakończono montaż konstrukcji stalowej na dachu, obecnie kontynuowane jest szklenie elewacji. Dodatkowo do końca czerwca mają zostać ukończone prace instalacyjne oraz wykończeniowe części podziemnej kompleksu przeznaczonej do oddania w pierwszym etapie.

Tagi:
Skomentuj:
Loading Facebook Comments ...

Komentarze

0 komentarzy