WZORY (Warszawskie Targi Designu) ruszają w sobotę !

  wzory

  24 maja zaczną się w Praskiej Drukarni na ulicy Mińskiej 65 trzecie już targi WZORY – największa tego typu inicjatywa w Polsce.

  Święto designu

  Przez cały dzień na imponującej powierzchni 5000 m2 będzie można oglądać prace 250 designerów. Wszystko wskazuje na to, że WZORY po raz kolejny będą prawdziwą ucztą dla amatorów projektowania. Każdy będzie mógł znaleźć w halach wystawienniczych starej drukarni coś dla siebie. Siedem działów tematycznych wystawy dotyczy różnych grup użytkowników i ich różnych potrzeb. Na wzorach znajdą się tak obiekty związane z dekoracją i funkcjonowaniem mieszkań (działy: na ścianę, dom i wnętrze, oraz oświetlenie), jak i nowoczesny ekodesign, przedmioty związane z gotowaniem, SPA, czy wreszcie designerskie przedmioty skierowane do dzieci.

  Miejsce spotkania

  Ze względu na trudny dostęp do projektów powstających w niewielkich pracowniach – WZORY są niewątpliwie wielką szansą na promocję polskiego wzornictwa. Organizatorki, Jagoda Valkov i Aleksandra Pawelska (aktywistka miejska i organizatorka Uwolnij Łacha i O!Re:Ty!, znana jako Ola Monola) podkreślają również, że wystawie towarzyszy szereg imprez. Dzięki temu ma ona stać się panelem wymiany i miejscem spotkania twórcy z publicznością.

  Chcemy skrócić dystans między projektantem a klientem. WZORY to przestrzeń która rozwija dialog między nimi poprzez bezpośredni kontakt angażujący wszystkie zmysły. Pragniemy aby sztuka jaką jest projektowanie użytkowe miała jak najlepsze warunki do rozwoju i rozkwitu. Wyszukujemy i zapraszamy do współpracy młodych, utalentowanych projektantów. Wspieramy drobne, rzemieślnicze marki i cenimy unikalność zarówno w formie jak i jakości wykonania.

   Nie tylko wystawa

  Na WZORACH będzie można posłuchać wykładów i wziąć udział w panelach poświęconych wzornictwu we współczesnym świecie. Osobne miejsce przydzielono w programie warsztatom dla dorosłych i dla dzieci. Na terenie imprezy zostaną ponadto wydzielone specjalne sfery odpoczynku. Atmosferę sobotniego pikniku rozwinie wreszcie możliwość obserwowania i uczestniczenia w pracy samych artystów.

  Wzory

  Data: 24 maja 2014, sobota 11:00-23:00
  Miejsce: Praska Drukarnia ul. Mińska 65 Warszawa, Praga Południe
  Bilety: Wstęp wolny

  WZORY – oficjalna  strona

  zwiastun wydarzenia

  Tagi:
  Skomentuj:
  Loading Facebook Comments ...

  Komentarze

  0 komentarzy