Łódź Design Festival 2020

Łódź Design Festival 2020

Plakat wydarzenia

Organizatorzy Łódź Design Festival, choć byli zmuszeni zmienić datę wydarzenia na jesień tego roku, nie ustają w poszukiwaniu tematów i motywów, które zaskoczą uczestników i zachęcą ich do refleksji nad zadaniami współczesnego projektowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest PROGRES! – wystawy, prelekcje i wykłady odpowiedzą na pytanie, jak zaprojektować lepszą, bezpieczniejszą, przyjaźniejszą ludziom i środowisku przyszłość.

Jako organizatorzy Łódź Design Festival 2020 wspieramy działania, których celem jest aktywne poprawianie jakości naszego życia, testowanie nowych projektów, ulepszanie istniejących rozwiązań i tworzenie produktów lepiej dostosowanych do dzisiejszego świata. Uważamy, że znaleźliśmy się w miejscu, w którym nie sposób się po prostu zatrzymać, zrezygnować z udogodnień, jakie przyniósł nam postęp cywilizacyjny i powrócić do mitycznego stanu natury. Czy rozwiązaniem naszych najpilniejszych problemów będzie zaplanowany postwzrost, zaprojektowanie nowych sposobów wytwarzania i użytkowania dóbr konsumpcyjnych, przełom w tworzeniu nowych materiałów czy może kolejna rewolucja przemysłowa?” – czytamy na stronie wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w formie hybrydowej. Część zaplanowanych wydarzeń będzie miała miejsce w wyjątkowych miejscach na mapie Łodzi, inne zaś będą dostępne w formie online. Pomieszanie platform, które umożliwią wymianę myśli i pomysłów między uczestnikami, nie jest jednak według organizatorów utrudnieniem i przykrą koniecznością. Hybrydowość wydarzenia traktują bowiem jako zaletę i pretekst do ukazania, jak wiele twarzy ma projektowanie. „Realne połączymy z wirtualnym, artystyczne z konsumpcyjnym, prezentację nowych produktów z eksperymentem i tworzeniem prototypów, a promocję najlepszych polskich wdrożeń z krytyczną analizą funkcjonujących rozwiązań. Postawiliśmy na hybrydowość, która pozwala nam zadbać o to, co teraz najistotniejsze” – mówią.

ŁDF odbędzie się w weekend od 17 do 20 września 2020 r. Harmonogram wydarzeń oraz więcej informacji na stronie organizatora.

Plakat wydarzenia

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.