Żywe rzeźby. Niezwykły projekt w Tulum

Żywe rzeźby. Niezwykły projekt w Tulum

zdj. Roth Architecture

Firmy AZULIK oraz Roth Architecture przedstawiły nowy projekt w Tulum, znanym kurorcie, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. Living Sculptures to pierwszy kompleks mieszkalny, który twórcy opisują jako „zrównoważony i luksusowy”.

Jak podkreślają twórcy kompleksu, priorytetem w projektowaniu byli przyszli użytkownicy, a inspiracją – bogata, zachwycająca natura.  Ten kompleks ma na celu reinterpretację konwencjonalnego sposobu, w jaki do tej pory podchodzono do budowy i projektowania we współczesnych miastach i budynkach. Projekt oferuje alternatywne przestrzenie, w których możliwe jest zanurzenie się w naturze i doświadczenie czegoś, co nie było wcześniej dostępne. Tulum Residences promuje ponowne połączenie ludzi ze sobą i z tym, co ich otacza, poprzez wykorzystanie wiedzy przodków, natury i sztuki” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt.

zdj. Roth Architecture

 

W każdym z budynków o nieoczywistym, organicznym kształcie, znajduje się dziesięć typów mieszkań o różnych wymiarach i układach - począwszy od 90 m2 aż do 300 m2. Wszystkie jednostki mieszkalne mają własny taras, niektóre z nich będą również wyposażone w miejsca na ognisko i baseny. Duże okna i roślinność pokrywające znaczną część elewacji pozwalają użytkownikom na stały kontakt z otoczeniem.

zdj. Roth Architecture

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.