Kolejna rewitalizacja Zamku Kilońskiego w Szlezwiku-Holsztynie

Kolejna rewitalizacja Zamku Kilońskiego w Szlezwiku-Holsztynie

Sala koncertowa na Zamku Kilońskim, zdj. BBP

Zamek Kiloński jest prawdziwym świadkiem historii. Osiemsetletni i wielokrotnie przebudowywany obiekt doczeka się kolejnej, współczesnej odsłony. Tym razem rewitalizacji zostanie poddana sala koncertowa funkcjonującego w zamku Centrum Kultury.

Budowla z historią

Zamek Kiloński w Szlezwiku-Holsztynie został zbudowany w 1230 roku, na życzenie książąt Gottorp. W ciągu niemal ośmiuset lat swojego istnienia wielokrotnie płonął, zawalał się, był poddawany odbudowom i renowacjom i właśnie przez to nosi ślady trendów architektonicznych z różnych okresów historii. Ostatnia przebudowa miała miejsce w latach 60. XX wieku.

 

Koenigliches_Schloss_Kiel_1900
Zamek Kiloński w roku 1914, zdj. Wikimedia Commons

Studio Gerkan, Marg and Partners we współpracy z biurem BBP dokonają rewitalizacji sali koncertowej na Zamku Kilońskim. Projekt przebudowy zabytku, wniesie do budynku nieco nowoczesności, nie naruszając jednocześnie odgórnie ustalonych zasad konserwacji.

Kiel-Schloss-alter-Flügel2-910x512
Zamek Kiloński obecnie, zdj. ueberallistesbesser.de

Projekt zaproponowany przez architektów ma na celu zachowanie charakteru sali koncertowej przy jednoczesnym jej udoskonaleniu i przywróceniu dawnego blasku. Przebudowa będzie ukierunkowana na ulepszenie akustyki sali i dodanie unowocześnień technicznych. Nowa sala koncertowa zaoferuje aż 1400 miejsc dla widzów i słuchaczy.

kiel2
Sala koncertowa na Zamku Kilońskim, zdj. BBP

W realizacji nowego projektu architekci wykorzystają lekkie materiały nowej generacji i wprowadzą nową koncepcję oświetlenia, która podkreśli walory budynku i ujednolici eklektyczne przestrzenie zamku.

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.