Meksykańska architektka z prestiżową nagrodą 2022 International Prize for Women Architects

Meksykańska architektka z prestiżową nagrodą 2022 International Prize for Women Architects

Rozana Montiel, zdj. zdj. Monica Arellano

Rozana Montiel została uhonorowana 2022 International Prize for Women Architects, organizowaną przez ARVHA, CNOA i władze miasta Paryża.

Celem nagrody jest podkreślenie pracy i karier architektek, aby młode kobiety wchodzące w świat architektury mogły inspirować się wybitnymi artystkami, szukać wzorów do naśladowania i dążyć do równości w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn. Montiel jest pierwszą meksykańską architektką, która otrzymała to wyróżnienie. Wcześniej zdobyły je twórczynie takie jak Carme Pinós, Amanda Levete, Francine Houben, Anna Heringer i Benedetta Tagliabue ex æquo oraz Farshid Moussavi.

Wyniki zostały ogłoszone we wtorek podczas ceremonii wręczenia nagród w Pavillon de l'Arsenal w Paryżu we Francji. „Czuję się zaszczycona, otrzymując tę nagrodę, ponieważ jest ona wyrazem wielkiego uznania dla pracy wykonywanej przez kobiety, a także docenienia wartości meksykańskiej architektury. Chciałabym przekazać szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia ARVHA, Sekretarz Generalnej ARVHA Catherine Buyot, członków jury oraz dla firmy Basaltex za sponsoring. Gratuluję architektkom, które również zostały nagrodzone w tym roku” – mówi Rozana Montiel.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.