No Waste Challenge 2021

No Waste Challenge 2021

Plakat wydarzenia

Być może po raz pierwszy w historii świata problemem ogromnej części społeczeństw jest nadmiar przedmiotów i jedzenia, nie zaś ich niedobór. Żyjemy w dobrobycie, otoczeni reklamami, zachęcającymi nas do nabywania kolejnych rzeczy, powoli tracąc umiejętność odróżnienia prawdziwej potrzeby od kolejnej zachcianki. Czy kupując, myślimy o tym, jak nasze nawyki konsumenckie wpływają na środowisko? What Design Can do i IKEA Foundation zapraszają twórców w każdym wieku do uczestnictwa w konkursie No Waste Challenge.

Konkurs No Waste Challenge, organizowany przez instytucje What Design Can Do i IKEA Foundation czeka na wasze zgłoszenia! Ten międzynarodowy konkurs koncentruje się na rozwiązaniu problemu ogromnego wpływu odpadów i konsumpcjonizmu na zmianę klimatu. Szukamy nowych radykalnych pomysłów i rozwiązań, jak zmniejszyć ilość odpadów i przewartościować obecnie funkcjonujący cykl konsumpcyjny i produkcyjny” – piszą organizatorzy.

Wskazówkami dla uczestników będą trzy zaproponowane przez organizatora hasła - "take less", "make better" oraz "handle smarter". Każde z nich zostało dokładnie przedstawione w materiałach na stronie konkursu.

Główna nagroda to aż 10.000 euro na realizację zgłoszonego projektu. Zgłoszenia można składać do 1 kwietnia 2021.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.