1000 Discovery Drive z pozwoleniem na budowę

1000 Discovery Drive z pozwoleniem na budowę

1000 Discovery Drive, zdj. Scott Brownrigg

Budynek 1000 Discovery Drive  autorstwa studia Scott Brownrigg uzyskał zgodę na budowę lokalnych władz Cambridge City i South Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii. Inwestycja będzie drugim budynkiem Kampusu Biomedycznego, który powstaje w mieście, obejmującego najnowszej generacji laboratoria i powierzchnie biurowe. Jak mówią twórcy projektu, ma on na celu stworzenie maksymalnie elastycznych i wygodnych przestrzeni, stymulujących kreatywność i innowacyjne myślenie, tak ważne w zawodach związanych z medycyną i biologią.

Projekt stworzy przestrzeń spotkań i współpracy lekarzy różnych specjalizacji, pacjentów i naukowców. Wznoszący się na pięć pięter projekt ma przypominać swoim kształtem abstrakcyjną strukturę drzewa, która symbolizuje połączenie między naturą, budynkiem i nauką. Najemcy – medycy i naukowcy – i ich goście będą mieli dostęp do kawiarni, sal konferencyjnych i innych elastycznych przestrzeni.  Architekci zadbali o to, aby projekt był jak najbardziej przyjazny środowisku – zastosowane systemy pozwolą ograniczyć emisję dwutlenku węgla, a projekt krajobrazu otaczającego budynek zapewni wzrost różnorodności biologicznej przylegających terenów o około 13%.

1000 Discovery Drive, zdj. Scott Brownrigg

 

Nasze podejście polegało w dużej mierze na przykładaniu ogromnej wagi do materiałów. Dzięki nim zdołaliśmy uzyskać wysokowydajną strukturę budynku i wydajne systemy. Założyliśmy, że znacznie lepiej będzie schłodzić wnętrza, aby mieć pewność, że zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały zmieniającemu się na cieplejszy klimatowi zapewniały komfort wszystkim użytkownikom budynku”  - mówi o projekcie Felicity Meares, architektka w praktyce Scott Brownringg.

1000 Discovery Drive, zdj. Scott Brownrigg

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.