15 Toronto. Wąska wieża od BDP Quadrangle

15 Toronto. Wąska wieża od BDP Quadrangle

15 Toronto, zdj. BDP Quadrangle

BDP Quadrangle ujawnił projekt 54-piętrowej wieży o mieszanym przeznaczeniu w centrum Toronto w Kanadzie. Projekt zastąpi istniejącą 10-piętrową wieżę biurową wybudowaną w latach 60. XX wieku. W nowym budynku znajdą się lokale biurowe i mieszkalne wraz z zapleczem i zewnętrznymi tarasami.

Wieża zajmuje narożną działkę w finansowej dzielnicy Toronto, tuż obok zabytkowego XIX-wiecznego budynku. Ulica Toronto, oznaczona wieloma zabytkowymi budynkami z XIX wieku, jest znana jako jedna z najwspanialszych i najatrakcyjniejszych dla turystów ulic w Toronto. Według architektów z BDP Quadrangle, nowa wieża została starannie przemyślana tak, aby nie zaszkodzić pobliskim budowlom ani nie zatłoczyć jeszcze bardziej zatłoczonej ulicy.

15 Toronto, zdj. BDP Quadrangle

 

Forma wieży została starannie przemyślana. Szersza podstawa zapewnia budynkowi większą stabilność, jednocześnie sprawiając, że z zewnątrz wydaje się on bardziej interesujący i złożony. To rozwiązanie pozwoli również na stworzenie tarasów i przestrzeni zewnętrznych na wyższych kondygnacjach. „To, czego brakuje 15 Toronto to szerokość – nadrabia on jednak wysokością. Po ukończeniu liczący 54 kondygnacje budynek nie będzie miał problemu z wyróżnieniem się na tle swoich sąsiadów w finansowej dzielnicy miasta” – mówi architektka z BDP Quadrangle, Emily Li. W budynku znajdzie się łącznie 278 lokali.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.