Aktualności

Autobahnkirche. Zupełnie nowe budownictwo sakralne

Wyrażenie „architektura sakralna” wywołuje w nas wszystkich podobne skojarzenia. Oczyma wyobraźni widzimy strzeliste wieże gotyckich kościołów, złote kopuły meczetów i kolorowe pagody. Szwajcarskie studio Herzog & de Meuron stanęło przed wyzwaniem stworzenia uniwersalnej, nieprzypisanej do żadnej z religii świątyni, która w zdecydowany sposób zerwie z tą imponującą spuścizną artystyczną.

Ogród bez wody. Instalacja na Triennale Architektury w Sharjah

Na pierwszej edycji Sharjah Architecture Triennial w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystawiono projekt współpracy biur Cooking Sections i AKT II – Becoming Xerophile, bogaty w nowoczesne technologie eksperymentalny pustynny ogród, nawiązujący do realiów życia społeczeństw żyjących w suchych rejonach świata.

Architectu - Miejsce na Twoją reklamę
REKLAMA

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy

Warszawiacy! Do 2 marca potrwają zgłoszenia do 6. edycji Nagrody Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy. Propozycje najlepszych warszawskich budynków minionego roku może zgłaszać każdy mieszkaniec Stolicy – inwestor, architekt, jak i miłośnik sztuki projektowania.

Vanitas i pastelowy róż. Aranżacja przestrzeni wystawowej autorstwa studia Formafantasma

Można twierdzić, że wnętrza galerii sztuki klasycznej są ostatnim miejscem, w którym pracę znajdzie nowoczesny projektant wnętrz. Muzealne przestrzenie wystawowe kojarzą się zazwyczaj z pustymi korytarzami, których białe ściany pokrywają dzieła sztuki. Formafantasma udowadnia, że wnętrza galerii wcale nie muszą być nijakie, by dobrze prezentować wielkiej sławy obrazy i rzeźby. Wręcz przeciwnie – dobrze zaprojektowane mogą stworzyć ciekawy kontekst dla wystawianych obiektów, zachęcając zwiedzających, by spojrzeli na nie na nowo.

Cero - Wysokie oszklenia, subtelne profile, okna tarasowe
REKLAMA

Pod betonem jest drzewo. Glasir projektu Framlab

W odpowiedzi na przeludnienie Zielonej Planety, powoli następujące zmiany klimatyczne i prawie całkowite wykorzystanie zasobów Ziemi, innowacyjne studio Framlab stworzyło Glasir, system rolnictwa miejskiego. „Wyrastające” z miejskiej tkanki drzewka mają zapewnić mieszkańcom stały dostęp do niedrogich lokalnych warzyw i owoców.

Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.