270 Park Avenue. Elegancka wieża w Nowym Jorku

270 Park Avenue. Elegancka wieża w Nowym Jorku

270 Park Avenue, zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners ujawniła projekt nowego wieżowca przy 270 Park Avenue, który stanie się siedzibą firmy JPMorgan Chase. 60-piętrowa wieża ma być największą na świecie wieżą zasilaną energią odnawialną pozyskiwaną z hydroelektrowni w stanie Nowy Jork. Konstrukcja została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i użytkowania.

Sednem tego projektu jest zrównoważony rozwój, a miejsca pracy wypełnione są światłem dziennym i świeżym powietrzem, zaś elementy biofilne i naturalne materiały poprawiają samopoczucie” – mówi Nigel Dancey, szef studia Foster + Partners. Budynek został zaprojektowany tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w otoczenie. Odpowiednio dobrane kolumny i trójkątne usztywnienia pozwalają budynkowi zająć niewielką powierzchnię.

270 Park Avenue, zdj. Foster + Partners

 

270 Park Avenue według jego twórców ma stać się nowym punktem orientacyjnym, który upamiętni wkład firmy JPMorgan Chase w rozwój Nowego Jorku. Stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim jest poszanowanie rytmu i charakterystycznego krajobrazu Park Avenue […]. Rezultatem jest elegancki projekt, w którym architektura jest strukturą, a struktura jest architekturą, która będzie służyć JPMorgan Chase teraz i w przyszłości” — dodaje Norman Foster, założyciel Foster + Partners.

270 Park Avenue, zdj. Foster + Partners

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.