300 West Broward Blvd

300 West Broward Blvd

300 West Broward Blvd, zdj. ODA

ODA New York ujawniła projekt 300 West Broward Blvd, nowej wieży mieszkalnej, która powstanie w Fort Lauderdale na południu Florydy. 38-piętrowa wieża, która jest pierwszym projektem firmy w tym regionie Stanów Zjednoczonych, będzie pełnić funkcję nowego punktu orientacyjnego w dzielnicy.

Na pierwszych dziesięciu piętrach budynku znajdzie się 956 lokali i 23 752 stóp kwadratowych parteru powierzchni, które zostaną wykorzystane do celów komercyjnych. Projekt znajduje się w handlowo-kulturalnej dzielnicy, Fort Lauderdale, dlatego architekci zadbali, aby był przystosowany do wszystkich wyzwań, które postawi mu okolica.

300 West Broward Blvd, zdj. ODA

 

Przed budynkiem znajdą się dwa obszerne place, które utworzą zadaszoną przestrzeń, która posłuży jako miejsce handlu i rekreacyjni. Budynek zaoferuje mieszkańcom i użytkownikom zewnętrzny taras rekreacyjny z basenami, który pozwoli na oglądanie okolicy o zachodzie i wschodzie słońca. W jego pobliżu znajdą się również rozrywki dla tych, którzy wolą odpoczywać wewnątrz natomiast – wspólny salon, biblioteka i centrum fitness. Na trzydziestu siedmiu ostatnich piętrach budynku znajdą się jednostki mieszkalne. Dwa ostatnie piętra zostaną przeznaczone na luksusowe apartamenty dla najbardziej wymagających.

300 West Broward Blvd, zdj. ODA

 

W konstrukcji zastosowano płyty kablobetonowe wsparte na betonowych rdzeniach i słupach. Elewacja budynku składa się z systemu ścian okiennych z przeszkleniem od podłogi do sufitu wraz ze ścianami z paneli sztukatorskich. Architekci dobierali materiały starannie, tak, żeby nowy budynek współgrał z otoczeniem, pozostając jednak wyjątkowym i rzucającym się w oczy elementem miejskiego krajobrazu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.