545wyn, pomysłowy projekt studia Gensler

545wyn, pomysłowy projekt studia Gensler

545wyn, zdj. Gensler

Gensler zaprezentował budynek o nazwie 545wyn, pierwszą wieżę biurową klasy A zbudowaną w Miami od ponad dziesięciu lat. Inwestycja powstaje we współpracy z deweloperem Sterling Bay i lokalnym partnerem deweloperskim Joe Furst z Place Projects. Jak mówią twórcy, projekt 545wyn wprowadza na rynek zupełnie nową jakość powierzchni biurowej przeznaczonej dla firm stawiających na nowatorskie rozwiązania. Jest również przykładem architektonicznego recyklingu – stylowy wieżowiec to w rzeczywistości zrewitalizowany gmach dawnej fabryki zamków błyskawicznych.

Projekt zlokalizowany w Wynwood, dawnej dzielnicy przemysłowej, koresponduje estetycznie z industrialnym charakterem okolicy. Krajobraz roztaczający się z okien budowli nie przypomina bowiem typowej dzielnicy biznesowej – otaczają go dawne magazyny, których ściany pokryte są graffiti autorstwa lokalnych artystów-amatorów. Studio Gensler postanowiło nawiązać właśnie do tego elementu okolicy i wkomponować elementy graffiti w fasadę dziesięciopiętrowego budynku.

545wyn, zdj. Gensler

 

Prostą konstrukcję wieżowca będą otaczać tereny zielone oraz ścieżki spacerowe. Jak mówią architekci, projekt zaoferuje „mnóstwo przestrzeni, po której można spacerować, bujne ogrody, kontakt pieszych z dziełami sztuki znanymi w okolicy oraz doznania kulinarne, które pozwolą pracownikom i społeczności zanurzyć się w żywiołowości otoczenia".

545wyn, zdj. Gensler

 

Inspirowana wcześniejszym przeznaczeniem okolicy przestrzeń została uświetniona starymi przedmiotami znalezionymi w budynku. Ich wystawa znajdzie w głównym holu. Odwiedzający będą mogli podziwiać między innymi stare maszyny zawieszone na kolorowych sznurach.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.