6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie

6. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie

Gmach Główny ASP w Krakowie, zdj. onet.pl

Przez kontrowersje wokół weneckiego La Biennale mogliśmy zapomnieć o obserwowaniu wydarzeń z naszego rodzimego podwórka. A już w ten weekend rozpocznie się wielkie święto projektowania wnętrz, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

Tegoroczna, już szósta edycja krakowskiego biennale jest organizowana tradycyjnie przez ASP we współpracy z kooperatywą uczelni DAT. Impreza objęta patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie Profesora Stanisława Tabisza rozpocznie się 7 marca i potrwa aż do końca miesiąca.

Tematem Biennale będzie „In (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni”. Hasło to ma nie tylko zachęcić młodych projektantów do szerokiego myślenia o przyszłości, ale też do formułowania takich środków artystycznych, które się w niej sprawdzą. Program wydarzenia obfituje w spotkania dla studentów oraz wielbicieli architektury, designu i sztuki, między innymi Międzynarodowa Konferencja Naukowa „in (the) FUTURE_perspektywa(y) sztuki przestrzeni” i Międzynarodowy Panel Dyskusyjny „Open Space Thinking”. Odbędzie się również Międzynarodowy Konkurs Studencki „The Future is Now!”, konferencja naukowa dla dziekanów kierunków architektonicznych, liczne wystawy, relacje z warsztatów oraz pokazy.

Towarzyszące biennale wydarzenia będą miały miejsce w różnych miejscach Krakowa. W Gmachu Głównym krakowskiego ASP, klubie Tytano na ul. Dolnych Młynów czy na Placu Szczepańskim. Program wystawy znajdziecie tutaj.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.