600 Collins. Luksusowy wieżowiec w Melbourne

600 Collins. Luksusowy wieżowiec w Melbourne

600 Collins w Melbourne, zdj. Architectus

Międzynarodowa firma deweloperska Hines ogłosiła rozpoczęcie projektu 600 Collins, nowego luksusowego biurowca w sercu dzielnicy biznesowej Melbourne. Wieża zostanie zaprojektowana przez międzynarodową pracownię architektoniczną WilkinsonEyre i australijską firmę architektoniczno-projektową Architectus.

Wieża 600 Collins to projekt z silnym naciskiem na dobre samopoczucie użytkowników i stworzenie komfortowego miejsce pracy, przy jednoczesnym uwzględnieniu idei zrównoważonego budownictwa oraz dbania o naturę i otoczenie. Projekt będzie obejmował ponad 60 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowych z licznymi udogodnieniami, hotelem dla pracowników, centrami odnowy biologicznej i strefami co-workingowymi.

600 Collins w Melbourne, zdj. Architectus

 

Architekci szczycą się tym, że 600 Collins – oprócz wysokiej funkcjonalności – będzie stanwić rzeźbiarski dodatek do panoramy Melbourne, a zwłaszcza dzielnicy biznesowej miasta. Projekt ma również poprawić komunikację na terenie dzielnicy dzięki nowym ścieżkom na terenach otaczających budynek.

600 Collins w Melbourne, zdj. Architectus

 

Projekt otrzymał co najmniej 6 gwiazdek Green Star, certyfkatu przyznawanego przez Green Building Council of Australia oraz platynowy certyfikat WELL. Eksperci docenili to, że koncept nowego budynku eksploruje zagadnienia projektowania biofilnego i odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu zrównoważonych i zdrowych miejsc pracy. „600 Collins’ każdego dnia będzie przypominał pracownikom, że warto być częścią społeczności biurowej, a wszystko to w jednej z najbardziej zrównoważonych struktur budowlanych w kraju” – mówi Simon Nasa, dyrektor zarządzający Hines.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.