760 Ralph McGill Boulevard

760 Ralph McGill Boulevard

760 Ralph McGill Boulevard, zdj. Olson Kundig

Atlanta doczeka się kolejnej wyjątkowej inwestycji. Jest to budynek 760 Ralph McGill Boulevard zaprojektowany przez studio architektoniczne Olson Kundig we współpracy z firmą deweloperską New City LLC. Obiekt, który osiągnie imponujące rozmiary niemal miliona stóp kwadratowych połączy funkcje społeczne, kulturalne, handlowe i biurowe.

Oryginalny projekt 760 Ralph McGill Boulevard  stanie pomiędzy Old Fourth Ward Park a aleją Atlanta BeltLine. Architektom zależało na tym, aby nowy kompleks stał się ważnym miejscem dla życia miasta, dlatego zadbali o dobre połączenia komunikacyjne. Tuż obok placu budowy znajduje się stacja kolei lekkiej Beltline, ponadto udogodnienia przewidziane w projekcie obejmą także trasę rowerową, która ułatwi dojazd do 760 Ralph McGill Boulevard wszystkim entuzjastom kolarstwa.

760 Ralph McGill Boulevard, zdj. Olson Kundig

 

„Budynek i wyjątkowy plac centralny tworzą nowe połączenie między historycznym Old Fourth Ward Park a dynamicznie rozwijającym się korytarzem BeltLine. Projekt ten umacnia pozycję Atlanty jako lidera innowacji dzięki nowatorskiej wizji dzielnicy biznesowej, po której można spacerować, i która jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby najemców biur” – mówi Kirsten Murray z Olson Kundig.

760 Ralph McGill Boulevard, zdj. Olson Kundig

 

Zespołowi odpowiedzialnemu za projekt obiektu zależy na zdobyciu złotego certyfikatu LEED®, dlatego też uwzględnili w projekcie elementy, które mają na celu zmniejszenie zużycia energii przez budynek i ograniczenie jego śladu węglowego. Należą do nich między innymi przeszklone ściany budynku, które zoptymalizują dostęp światła dziennego do wnętrz, dzięki czemu nie będzie konieczne sztuczne doświetlanie miejsc pracy.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.