A District. Najwyższa wieża w Japonii

A District. Najwyższa wieża w Japonii

A District, zdj. Pelli Clarke & Partners

Pelli Clarke & Partners prezentuje wieżę A District, która budowana jest w samym centrum Tokio. Wysoka na 330 metrów wieża jest obecnie najwyższym budynkiem w Japonii.

Położona w tokijskiej dzielnicy Toronamon-Azabudai wielofunkcyjna wieża to jeden z trzech drapaczy chmur, które studio Pelli Clarke & Partners zaprojektowało dla firmy deweloperskiej Mori. Wieża A District osiągnęła 330 metrów wysokości, dzięki czemu odebrała tytuł najwyższego budynku Japonii konstrukcji Abeno Harukas, która znajduje się w Osace.

A District, zdj. Pelli Clarke & Partners

 

„Spośród naszych trzech projektów w tym miejscu, główna wieża jest prawdopodobnie najbardziej najbardziej charakterystycznym elementem panoramy miasta” -  powiedział Fred Clarke, dyrektor studia Pelli Clarke & Partners. „To pierwsza rzecz, którą zobaczą odwiedzający po przybyciu do Tokio” – dodaje.

Budynek, który ma zostać ukończony w 2023 roku, pomieści obszerne powierzchnie biurowe, luksusowe rezydencje, ośrodki medyczne i badawcze, a także szkoły i obiekty handlowe. W konstrukcji zostaną zastosowane systemy odporności na trzęsienia ziemi, a także awaryjne generatory prądu, które zapewnią użytkownikom komfort i bezpieczeństwo w nawet przypadku trudnych warunków pogodowych.

A District, zdj. Pelli Clarke & Partners

 

Pomimo wielkich ambicji architektów wygląda na to, że wieża A District nie utrzyma tytułu najwyższego budynku w Japonii zbyt długo. W ubiegłym roku bowiem firmy Sou Fujimoto Architects i Mitsubishi Jisho Sekkei przedstawiły projekt wieży o wysokości 390 metrów. Obiekt również ma zostać wybudowany w Tokio.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.