A Frame. Współczesne oblicze agroturystyki

A Frame. Współczesne oblicze agroturystyki

zdj. Raphaël Thibodeau

Kanadyjskie studio architektoniczne Atelier l'Abri przedstawia projekt budynków A-Frame, które powstały dla agroturystyki Farouche Tremblant w Parku Narodowym Mon-Tremblant w Quebecu. Ideą projektu było stworzenie budynków, które wpisują się w naturalne otoczenie.

Chcąc oddać niezwykły klimat nieokiełznanych lasów charakterystycznych dla regionu, Atelier l'Abri stworzyło kawiarnię, farmę i cztery mikrodomki do wynajęcia, które posłużą jako baza wypadowa dla gości chcących zwiedzić pobliskie krajobrazy. Małe domy charakteryzują strome dachy pokryte gontem cedrowym, który rozciąga się aż do ziemi, tworząc pochyłe ściany. W każdym z nich znajdują się duże dwuosobowe łóżko, sofa i kuchenka gazowa, tworząc samowystarczalną i wygodną przestrzeń.

zdj. Raphaël Thibodeau

 

„Kabiny, choć minimalistyczne, są zaprojektowane tak, aby odwiedzający mogli wygodnie doświadczać zmieniającego się piękna tego miejsca w każdej porze roku” – mówi założyciel Atelier l'Abri, Nicolas Lapierre.

zdj. Raphaël Thibodeau

 

Obok domków znajduje się drewniana kawiarnia, która pozwoli gościom na relaks przy napojach i jedzeniu, a także będzie centrum społeczności, w którym goście będą mieli szansę nawiązać nowe znajomości.  Budynek kawiarni ma stalowy dach w kolorze węgla drzewnego i ściany obite drewnem cykuty, co nawiązuje do miejscowych wiejskich budynków gospodarczych. Przyjemne i przytulne wnętrze zaoferuje gościom kilka stolików oraz zaciszne miejsce na antresoli. Goście wejdą do kawiarni Farouche Tremblant przez mały targ, na którym sprzedawane są sezonowe produkty z pobliskiej farmy warzywnej.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.