ACA 2021. Moc modułu

ACA 2021. Moc modułu

Materiały organizatora

Organizatorzy konkursu ACA 2021 zapraszają architektów – zwłaszcza młodych, zaczynających swoją karierę w branży – do udziału w rywalizacji. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie modułowego budynku dowolnego przeznaczenia.

Ósmy Międzynarodowy Konkurs Projektowy ACA 2021 odbędzie się pod hasłem „ARCHITEKTURA MODUŁOWA”. Będzie to próba zbadania wyników projektowania poprzez ponowne wprowadzenie architektury modułowej do współczesnej przestrzeni publicznej jako najlepszej odpowiedzi na zaspokojenie potrzeb budownictwa w miastach oraz na wsiach. Tegoroczna edycja konkursu postara się zaszczepić tę wizję przyszłości w architektach i projektantach znajdujących się na początku drogi zawodowej i zachęcić ich do eksploracji tej właśnie metody projektowania.

Konkurs polega na złożeniu propozycji projektowej budynku, którego forma będzie opierać się  na wielokrotnym powtórzeniu jednego modułu. Przeznaczenie zaprojektowanego budynku jest zależne od projektanta: mogą być to domy jednorodzinne, budynki mieszkalne, szkoły, ośrodki wypoczynkowe i kompleksy biurowe. Projekt musi jednak mieć mocny związek z problemami, które trawią wybraną przez uczestnika część świata, a zastosowanie modułów winno przyczyniać się do jego rozwiązania lub zmniejszenia wpływu, który wywiera na mieszkańców.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne od 100000 do 30000 INR. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.