Aconcagua Mountain Glamping Competition. Międzynarodowy konkurs na projekt pola kempingowego

Aconcagua Mountain Glamping Competition. Międzynarodowy konkurs na projekt pola kempingowego

Plakat wydarzenia

Pola kempingowe kojarzą się z naturą i swobodą, nieskrępowaną zabawą i wspólnym biwakowaniem w niezbyt wyszukanych warunkach. Organizatorzy konkursu Aconcagua Mountain Glamping Competition poszukują jednak projektów zgoła różniących się od tej prostej, minimalistycznej wizji wakacji pod gołym niebem.

„Wspinaczka na górę jest dla wielu rytuałem; proces zwieńczony dotarciem na miejsce, pokonywanie sił natury, noclegi w schronisku i przygotowanie się do wyprawy na szczyt to tylko niektóre z wyzwań stojących przed każdym alpinistą. Wyzywamy architektów i projektantów, by dzięki udziałowi w tym konkursie sami przekroczyli granice wyobraźni. Właśnie dlatego na miejsce, w którym stanie projekt wybraliśmy Aconagua w Argentynie” – piszą organizatorzy.

Jury oczekuje od uczestników otwartości i profesjonalizmu. Obiekt będzie użytkowany przez doświadczonych sportowców odbywających długie wspinaczki, dlatego powinien zapewnić im maksimum wygody, by kolejnego dnia mogli ruszyć w drogę wypoczęci i zadowoleni. Nagrody, choć niewysokie, mogą być kuszące dla adeptów architektury – od 500 USD za pierwsze miejsce do 100 USD za trzecie. Prace zwycięzców i wyróżnionych zostaną także opublikowane w mediach i wydawnictwach branżowych.

Więcej na stronie Mountain Glamping Competition.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.