Afloat 2.0

Afloat 2.0

Materiały organizatora

Pragnienie wysokiego poziomu życia przyciągają ludzi do miast na wszystkich szerokościach geograficznych. Wzrost liczby ludności w aglomeracjach sprawił, że są one bardziej podatne na zmiany klimatu, zwłaszcza w regionach rozwijających się. Konkurs Afloat 2.0 ma na celu znalezienie doskonałego projektu mieszkalnego w trudnych warunkach miasta narażonego na powodzie.

Gęsto zabudowane nadmorskie miasta o słabej infrastrukturze każdego roku borykają się z poważnymi problemami związanymi z powodziami. Rządy co roku opracowują politykę relokacji i strategie odporności na powodzie, aby pomóc mieszkańcom, którzy ucierpieli w powodzi. Miejscem tego rodzaju jest Semarang. Semarang jest stolicą i największym miastem Jawy Środkowej w Indonezji. Miasto ma 1,76 miliona mieszkańców, a szacuje się, że w 2030 roku liczba ta wzrośnie aż do około 7 milionów.

Semarang jest co roku narażony na ogromne powodzie z racji swojego położenia i ukształtowania terenu. Ryzyko to dodatkowo się zwiększyło ze względu na zmieniający się klimat. Wyzwaniem jest zaproponowanie osiedla mieszkaniowego w mieście Semarang, zapewniającego innowacyjne rozwiązania architektoniczne zapobiegające powodziom. Obiekt musi zawierać około 400 lokali mieszkalnych na danym terenie, odpornych na powodzie – 200 lokali dla grupy o niższych dochodach, 150 dla grupy o średnich dochodach i 50 dla grupy o wyższych dochodach.

Rozwiązania projektowe powinny uwzględniać osiadanie terenu, a także mieć na celu zachowanie dziedzictwa miasta. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.