Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu projektu ODA

Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu projektu ODA

Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu, zdj. ODA

ODA podzieliła się koncepcją nowej siedziby Akademii Języka Hebrajskiego w Izraelu. Nowy budynek, mający stać się nowym punktem orientacyjnym dzielnicy kulturalnej, będzie sąsiadował z Muzeum Izraela, izraelskim Sądem Najwyższym, przyszłą siedzibą Biblioteki Narodowej, Knesetem i Uniwersytetem Hebrajskim.

Architekci z ODA obiecują, że w nowej Akademii „światy, języki i historia zderzą się i złączą ze sobą, tak jak od wieków dzieje się w samym Izraelu”. Jednym z głównych założeń projektu jest wizualne połączenie Akademii z pobliskimi Ogrodami Botanicznymi i Biblioteką Narodową. Między tymi trzema budynkami powstanie rozległy, pełen zieleni park, który ujednolici teren i nada całości spójnego charakteru.

Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu, zdj. ODA

 

„Akademia Języka Hebrajskiego reprezentuje język hebrajski, a także opowiada o tym, w jaki sposób nieustannie ewoluował i rozwijał się od czasów starożytnych do współczesności. Wierzymy, że naukowcy, którzy kierują akademią, stanowią godną reprezentację historii i tradycji narodu. Projekt ODA przekłada na język architektury tradycyjny motyw Wieży Babel, biblijnej opowieści o pochodzeniu wszystkich języków” – mówią twórcy projektu.

Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu, zdj. ODA

 

Architektom – oprócz zawarcia w swojej wizji nawiązujących do tradycji i języka symboli – zależało na tym, by budowla opierała się na ideach zrównoważonej architektury i ekologicznego budownictwa. Sprzyjają temu rozległe, zacienione tarasy zewnętrzne, system zbierania wody deszczowej i osłony przeciwsłoneczne, które będą kontrolować ilość światła wpadającego do budynku, a tym samym nie dopuszczą do przegrzania wnętrz.

Akademia Języka Hebrajskiego w Izraelu, zdj. ODAion

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.