Akademiki na miarę czasów. Konkurs

Akademiki na miarę czasów. Konkurs

Plakat wydarzenia

Platforma uni.xyz zaprasza architektów do udziału w konkursie na projekt akademika dostosowanego do potrzeb współczesnych studentów.  

Edukacja to potężne narzędzie, którego możemy używać, aby zmienić świat. Ta świadomość sprawia, że ​​uczniowie są cennym zasobem dla każdego narodu, więc sposób, w jaki są nauczani i wychowywani, zaprocentuje w przyszłości. Przestrzenie akademickie są powszechnie uważane za sprzyjające kreatywności i rozwiązywaniu problemów, to kwestia ich zakwaterowania cały czas jest traktowana po macoszemu. Studenci większość czasu spędzają w domach studenckich i akademikach, a miejsca te mogą w znacznym stopniu wpłynąć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne” – piszą organizatorzy konkursu.

Przedmiotem rywalizacji jest zaprojektowanie przestrzeni mieszkalnej dla studentów, która będzie sprzyjać dobremu samopoczuciu, kreatywności i pozwoli na efektywne uczenie się oraz regenerację po pracy, pozostając w zasięgu możliwości studenckich portfeli.

Konkurs ma charakter koncepcyjny – zwycięskie prace nie zostaną zrealizowane, ich autorzy otrzymają jednak nagrody pieniężne, których pula wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.