Ameryka z modułów. Lennar, ICON i BIG we wspólnym projekcie

Ameryka z modułów. Lennar, ICON i BIG we wspólnym projekcie

Osiedle domów modułowych, zdj. BIG, Lennar, ICON

Firma budowlana Lennar, ICON oraz studio Bjarke Ingels Group połączyły siły, aby zbudować największą istniejąca dzielnicę domów w całości drukowanych w 3D. Osiedle, które powstanie w Austin, ma zostać otwarte już w przyszłym roku.

Projekt, w skład którego wchodzi dokładnie 100 domów w prefabrykantów ma być utrzymany na najwyższym poziomem pod względem zaawansowania technologicznego. Ponadto technologia druku 3D opatentowana przez pionierską firmę ICON zapewnia trwałość domów, przy jednoczesnym ograniczeniu czasu budowy dzięki prefabrykowanym częściom. Moduły zostaną zaprojektowane i skonstruowane od podstaw przy użyciu systemu budowlanego ICON Vulcan, wykorzystującego zaawansowane, nowoczesne materiały, znacznie mocniejsze i trwalsze niż te wykorzystywane tradycyjnie w budownictwie.

Osiedle domów modułowych, zdj. BIG, Lennar, ICON

 

Zaprojektowane przez BIG domy będą charakteryzowały się różnorodnymi współczesnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Architekci postrzegają je jako współczesne reinterpretacje tradycyjnych amerykańskich domów na przedmieściach.

Osiedle domów modułowych, zdj. BIG, Lennar, ICON

 

„ICON istnieje, aby szukać rozwiązań globalnego kryzysu mieszkaniowego i aby udostępniać swoje technologie światu. Druk 3D wykorzystywany przez budownictwo zapewni nie tylko tańsze i łatwiejsze w budowie domy wyższej jakości – drukarki #D mogą pomóc ulepszać życie całych społeczności. Stany Zjednoczone borykają się z deficytem około 5 milionów domów, istnieje więc głęboka potrzeba szybkiego zwiększenia podaży bez uszczerbku dla jakości, strony estetycznej i środowiska - i to jest właśnie siłą naszej technologii. To zaszczyt i wielki krok dla ICON współpracować z firmą Lennar, elitarnym producentem domów najwyższej jakości […]” – mówi Jason Ballard, współzałożyciel i dyrektor generalny ICON.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.