Anna. Dom współczesnego letnika

Anna. Dom współczesnego letnika

zdj. Caspar Schols

Holenderski projektant Caspar Schols stworzył modularny domek letniskowy o nazwie Anna, który można złożyć w ciągu jednego dnia. Domek ma powierzchnię 25 metrów kwadratowych i składa się z drewnianych elementów, które można łatwo zmontować bez użycia narzędzi.

Chatka Anna jest zaprojektowana tak, aby być energooszczędna i wykorzystywać naturalne źródła światła i ciepła. Wnętrze domku składa się z otwartej przestrzeni z kuchnią, łazienką, jadalnią i sypialnią na antresoli.

zdj. Caspar Schols

 

Schols twierdzi, że Anna jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi, którzy chcą spędzać czas na łonie natury, ale jednocześnie cenią sobie wygodę i funkcjonalność, do których przyzwyczaiło ich życie w środowisku miejskim. Dzięki swojemu modułowemu charakterowi domek jest niezwykle mobilny. Architekci zadbali również o to, aby przestrzeń była łatwa do przystosowania do aktualnych potrzeb użytkowników.

zdj. Caspar Schols

 

Projektanta zainspirowały drewniane chaty letniskowe, które są popularne na terenie całej Europy, również w Polsce. Schols chciał stworzyć nowoczesną i funkcjonalną wersję tradycyjnego domku letniskowego, który będzie odpowiadał potrzebom współczesnego stylu życia i nie wymagał wyrzeczeń od zamieszkujących go gości.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.