Studio OMA opublikowało projekt pięciopiętrowego biurowca w Amsterdamie, który ma zastąpić siedzibę jednego z międzynarodowych banków powstałą w latach 80. Zlokalizowany przy jednej z głównych arterii miasta, wśród luksusowych biurowców, wieżowców mieszkalnych i luksusowych hoteli, czerpie inspiracje z charakterystycznego otoczenia.
Nowy projekt, zlokalizowany na rogu ulicy, powstanie na zachowanych fundamentach dawnego budynku biurowego – monolitycznej konstrukcji o wysokości 20 metrów. Projektując, architekci musieli pamiętać o estetyce ściśle określonej przez przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, w związku z czym nowy budynek łączy najlepsze cechy sąsiednich budowli z nowatorskim, przejrzystym stylem. Przeszklone fasady, stworzone z przesuniętych wobec siebie brył tworzą niepowtarzalny wizerunek nowego biurowca.
„Apollolaan 171 to projekt o dwojakim charakterze. Jego przezroczysta ściana biegnąca wzdłuż ulicy Apollolaan nadaje budynkowi otwarty i zachęcający do wejścia klimat. Jego fasada od frontu, której znakiem rozpoznawczym jest misternie rzeźbiona cegłę, stanowi delikatny i skromny dodatek do okolicy, w której nie brakuje historycznych budynków. Przyjazny oku i użytkownikom projekt zagwarantuje wyjątkowe wrażenia, których doświadczą wszyscy zwiedzający Amsterdam Południowy” – mówi David Gianotten z OMA, odpowiedzialny za projekt budynku.
Obecnie trwa rozbiórka istniejącego budynku banku. Budowa nowej siedziby rozpocznie się jesienią tego roku. Według planu prace budowlane mają zostać ukończone do połowy 2023 roku.
Opublikowano zdjęcia kompleksu sportowego Cabo, który został zaprojektowany przez meksykańską firmę Taller Héctor Barroso na potrzeby corocznego regionalnego turnieju tenisowego. Położony w Los Cabos mieście w stanie Baja California Sur kompleks znajduje się na usianym kaktusami miejscu w pobliżu plaży. Architekci z Taller Héctor Barroso zaprojektowali kompleks tak, aby jak najlepiej wykorzystać jego „piękne i wyjątkowe” otoczenie.
Nagroda Green Cities Europe to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Szkółkarskiego (ENA) wraz z organizacjami szkółkarskimi z 13 krajów europejskich zjednoczonych w międzynarodowym programie Green Cities Europe. W tym programie 13 krajów europejskich współpracuje, aby podkreślić dodaną wartość terenów zielonych w środowisku miejskim. Celem nagrody jest zachęcanie do udanych, ambitnych, inspirujących i innowacyjnych projektów infrastruktury zielonej. Mogą wziąć udział wszystkie inspirujące projekty, które optymalnie wykorzystują dodaną wartość infrastruktury zielonej w środowisku życia.
Niemiecki architekt Jürgen Mayer wygrał konkurs na projekt nowej elewacji Dworca Głównego w niemieckiej Kolonii. Obiekt znajduje się na Breslauer Platz. Propozycja doda do oryginalnego budynku przyciągającą wzrok fasadę i zielone tarasy na dachu, obsadzone występującymi lokalnie gatunkami roślin.
W maju tego roku odbędzie się 4. edycja festiwalu Design Days. Wydarzenie, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się online, jak zwykle stworzy przyjazną przestrzeń wymiany myśli i idei między architektami, inwestorami, urbanistami i projektantami. Organizatorzy festiwalu zapraszają na spotkania Pre-Opening Online, które będą miały miejsce już 28 i 29 stycznia 2021.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.