Architektura, która koi. Drewniany dom Tomoaki Uno Architects

Architektura, która koi. Drewniany dom Tomoaki Uno Architects

Ogimachi House, zdj. TUA

Nietuzinkowy domek został zbudowany tradycyjną japońską metodą budowlaną o nazwie itakura, w której grube deski z litego cedru łączone są bez użycia gwoździ.

Mieszkanie w Nagoi, nazwane Domem Ogimachi, zostało zamówione przez klienta dla jego matki, która potrzebowała odosobnionego i spokojnego miejsca, aby wyzdrowieć z choroby psychicznej. Projekt Tomoaki Uno jest nieskomplikowany z założenia: został zbudowany z drewna, a jego wnętrza, fasady i podział przestrzeni hołdują prostocie.

Ogimachi House, zdj. TUA

„Architekci ograniczyli paletę materiałów w tego japońskiego domu do cedru i cyprysu, aby zaoferować mieszkańcom poczucie harmonii. Reszta materiałów i wykończeń wykonana jest z materiałów naturalnych, a ja dążyłem do stworzenia architektury leczniczej we wszystkich możliwych aspektach ” – powiedział założyciel studia, Tomoaki Uno.

Ogimachi House, zdj. TUA

Co ciekawe, w Domu Ogimachi nie ma ani jednego okna. Zamiast tego umieszczono w nim z 37 świetlików zapewniających naturalne światło. Takie rozwiązanie będzie sprzyjać zachowaniu prywatności i odseparowaniu się od niechcianego towarzystwa.

Ogimachi House, zdj. TUA

źródło: dezeen.com

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.