Architektura Betonowa. Konkurs na pracę dyplomową

Architektura Betonowa. Konkurs na pracę dyplomową

zdj. Unsplash

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów do udziału w konkursie Architektura Betonowa, w którym nagrodzone zostaną najlepsze prace dyplomowe z zakresu architektury, wykorzystujące beton.

Powołanie do życia Konkursu Architektura Betonowa zrodziło się z przekonania o stosowności zwrócenia uwag dyplomantów na walory materiału budowlanego, który staje się elementem szczególnej gry o kształt architektury. Jaką rolę w tej grze pełni beton? Tu należy zacytować prof. dr hab. inż. arch. Dariusza Kozłowskiego, który powiada tak: „beton dla architekta jest tym czym diament dla jubilera: odpowiednio oszlifowany staje się brylantem”.
Architektura zawsze korzystała ze środków materialnych – z budulca, ale celem jej było wyniesienie materii ponad tę materię. Ideą Konkursu jest skierowanie uwagi na wynajdywanie właściwej relacji pomiędzy betonem a kształtem architektury. Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury – Katedry Projektowania Architektonicznego i Kompozycji Architektoniczej Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu. Należy też przypomnieć, że animatorem przedsięwzięcia był prof. dr hab. inż. arch. Dariusz Kozłowski, a długoletnim komisarzem konkursu była prof. dr hab. inż. arch. Maria Misiągiewicz. Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu prof. dr hab. inż. Jan Deja zbudował fundament Konkursu słowami: „dajemy wam materiał, który możecie przeobrazić w dowolną formę: „tchnijcie ducha w beton” – piszą organizatorzy konkursu.

W konkursie nagrodzeni zostaną zarówno twórcy prac dyplomowych, jak i promotorzy, którzy pomagali w ich powstaniu. Termin składania prac konkursowych mija 11 października 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora (pasek na dole strony).

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.