Architektura w Krainie Czarów. Konkurs Earth Home Design Challenge

Architektura w Krainie Czarów. Konkurs Earth Home Design Challenge

Plakat wydarzenia

Platforma UNI zaprasza wszystkich architektów i pasjonatów projektowania do udziału w wyzwaniu Earth Home Design Challenge - Down the rabbit hole. Przedmiotem konkursu jest projekt domu letniskowego nawiązującego do świata Alicji w Krainie Czarów.

Organizatorzy nie stawiają przed uczestnikami wielu ograniczeń – pozostawiają im za to dowolność w wyborze stylistyki i charakteru ich projektu. Alicja w Krainie czarów to niezapomniana opowieść, która zostawiła ślad w sercach wielu młodych czytelników. Wiele z użytych w niej motywów przedostało się do popkultury. Do dziś twórcy nawiązujący do estetyki psychodelicznej z chęcią sięgają po obraz równoległych światów, ciasteczek o tajemniczym działaniu oraz ekscentrycznych postaci.

„Zaprojektowana przestrzeń powinna być bezpośrednio wyrażać indywidualne myśli i uczucia.  Powinna dawać użytkownikowi poczucie przynależności, aby mógł poczuć się tak jak Alicja czuła się w Krainie Czarów – mile widziany i akceptowany” – piszą organizatorzy.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Udział w nim kosztuje 35 USD. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne, których pula będzie wynosić 24 tys. USD. Więcej informacji, kalendarium oraz szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.