Art Cathedral. Współczesna katedra gotycka

Art Cathedral. Współczesna katedra gotycka

Young Architects Competitions ogłasza konkurs ART CATHEDRAL, w którym udział mogą wziąć architekci, studenci architektury i projektowania, a także miłośnicy architektury. Przedmiotem konkursu jest współczesna reinterpretacja starożytnych obiektów sakralnych.

Strumienie światła przenikające atmosferę gęstą od ognia świec i dymu kadzideł. Metaliczny, słaby brzęk srebrnych kadzidełek, długie i spokojne dni naznaczone biciem dzwonów i melizmatami gregoriańskimi… Minęło ponad tysiąc lat, odkąd gorliwość religijna ożywiła Europę po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Od czasów wielkich katedr minęły całe wieki. Wiele z nich popadło już w ruinę, nie straciły one jednak na znaczeniu. Gotycka katedra jest jednym z najpotężniejszych archetypów współczesnej ludzkości – zwłaszcza w ruinach” – piszą organizatorzy konkursu.

Czy starożytne katedry mogą odzyskać swoją rolę w sercu współczesnej kultury? To pytanie stanie przed uczestnikami konkursu, którzy dzięki swoim zdolnościom i kreatywności będą musieli przedstawić projekt współczesnej interpretacji gotyckiej katedry. Wszystkie nagrodzone projekty trafią na strony internetowe, magazyny i platformy architektoniczne powiązane z organizatorami. Ponadto mogą być prezentowane na krajowych i międzynarodowych imprezach architektonicznych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.