Artistory. Konkurs na projekt przestrzeni artystycznej

Artistory. Konkurs na projekt przestrzeni artystycznej

Plakat wydarzenia

Platforma UNI zaprasza aspirujących projektantów do udziału w konkursie na projekt współdzielonej przestrzeni artystycznej, w której swoje miejsce znajdą artyści wszelkich dziedzin.

Wyzwanie polega na stworzeniu projektu artystycznej wspólnoty, w której wszelkiego rodzaju sztuka znajdzie odpowiednią atmosferę do rozwoju. Projekt powinien specjalnie dostosowany do potrzeb ludzi, którzy tworzą i celebrują sztukę w swoim codziennym życiu. Przestrzeń ma wspierać kreatywność, pozwalać na zacieśnianie więzi międzyludzkich i motywować do działania – jako inspirację organizatorzy wskazują… sposób działania portali społecznościowych, które dzięki ogromnym zasięgom i nieograniczonej liczbie zalogowanych użytkowników pozwalają na przenikanie i łączenie się ludzkich doświadczeń, pomysłów i inicjatyw.

Organizatorzy pozostawiają kwestię estetyki i sposobu działania przestrzeni w gestii uczestników: może być ona nowoczesna, minimalistyczna i funkcjonalna lub przytulna czy tradycyjna. Wyznaczają jednak kilka punktów, które naprowadzą projektantów na odpowiednie tory: „Forma – forma budynku powinna czerpać inspirację ze sztuki/form artystycznych/artystów. Tuning - Przestrzenie powinny być tak zaprojektowane, aby same stanowiły swojego rodzaju dzieła sztuki. Współpraca — przestrzenie powinny umożliwiać działania z udziałem dowolnej liczby osób. Ewolucja — projekt powinien być elastyczny i otwarty na zmiany, które przyniesie przyszłość.

Uczestnictwo w konkursie jest płatne, opłata wynosi 40 USD. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 2 sierpnia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.