Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg

Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg

zdj. maxberg

Studio architektoniczne maxberg prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który trafi w gusta miłośników nowoczesnych, odważnych rozwiązań architektonicznych. Obiekt jest utrzymany w stylowym grafitowym kolorze, a jego bryła opiera się na dynamicznych, nowoczesnych liniach.

Dom w Grzepnicy jest przykładem współczesnego podejścia do projektowania domów jednorodzinnych, które w takim samym stopniu stawia na funkcjonalność, estetykę i zrównoważony rozwój. Ten wyjątkowy obiekt składa się z cementowych prefabrykantów, dzięki czemu ograniczony jest jego wpływ na środowisko, a także znacznie skraca się czas jego budowy oraz jej koszty. 

zdj. maxberg

 

Projektując, architekci sięgnęli po tradycyjną formę dwuspadowego dachu, łącząc ją z nowoczesnym minimalizmem, przejawiającym się w monolitycznej elewacji, nadającej całości nieco tajemniczego charakteru. Elementy takie jak rynny zostały ukryte w elewacji, aby nie zaburzać harmonii projektu. Detalem, który przyciąga wzrok i dodaje domowi oryginalności są okiennice w intensywnym żółtym kolorze. 

zdj. maxberg

 

Projekt został doceniony przez jury konkursu Cement w Architekturze organizowanym przez SARP oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.