Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg
Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg
Studio architektoniczne maxberg prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który trafi w gusta miłośników nowoczesnych, odważnych rozwiązań architektonicznych. Obiekt jest utrzymany w stylowym grafitowym kolorze, a jego bryła opiera się na dynamicznych, nowoczesnych liniach.
Dom w Grzepnicy jest przykładem współczesnego podejścia do projektowania domów jednorodzinnych, które w takim samym stopniu stawia na funkcjonalność, estetykę i zrównoważony rozwój. Ten wyjątkowy obiekt składa się z cementowych prefabrykantów, dzięki czemu ograniczony jest jego wpływ na środowisko, a także znacznie skraca się czas jego budowy oraz jej koszty.
Projektując, architekci sięgnęli po tradycyjną formę dwuspadowego dachu, łącząc ją z nowoczesnym minimalizmem, przejawiającym się w monolitycznej elewacji, nadającej całości nieco tajemniczego charakteru. Elementy takie jak rynny zostały ukryte w elewacji, aby nie zaburzać harmonii projektu. Detalem, który przyciąga wzrok i dodaje domowi oryginalności są okiennice w intensywnym żółtym kolorze.
Projekt został doceniony przez jury konkursu Cement w Architekturze organizowanym przez SARP oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu.
Na obrzeżach Łodzi powstanie nowe, wyjątkowe osiedle mieszkalne o sielskiej nazwie Osiedle Tymiankowa. Niewielka osada połączy mieszkańców z wszechobecną naturą, a prywatne, zaprojektowane ze smakiem domy pozwolą im odpocząć od miejskiego zgiełku.
Platforma UNI zaprasza młodych fotografów i artystów do udziału w konkursie na fotoreportaż przedstawiający wpływ ocieplenia klimatu na naturę, który możemy zaobserwować już dziś w naszym otoczeniu.
Bryła ukończonego w ubiegłym roku Dom Karbonado autorstwa pracowni Monochrom Architects przypomina czarny diament. Szlachetna, czysta i dopracowana forma domu doskonale współgra z wybranymi przez inwestora i architektów kolorami – wciąż rzadko spotykaną na elewacjach budynków czernią i mozaikowymi elementami w odcieniach szarości.
Zmęczeni stresem kilku ostatnich miesięcy, wszyscy marzyliśmy o powrocie do normalności. Mało kto chce jeszcze pamiętać o konieczności izolacji, rezygnacji z pracy, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz pasji. Niektórzy jednak ciągle pozostają w temacie pandemii – ukraiński architekt Sergey Machno, zainspirowany ostatnimi wydarzeniami, postanowił zaprojektować stuprocentowo bezpieczny dom, będący trwałym i wygodnym schronieniem w wypadku kolejnego światowego kryzysu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.