Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg
Asymetryczny monolit. Czarny dom od studia maxberg
zdj. maxberg
Studio architektoniczne maxberg prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który trafi w gusta miłośników nowoczesnych, odważnych rozwiązań architektonicznych. Obiekt jest utrzymany w stylowym grafitowym kolorze, a jego bryła opiera się na dynamicznych, nowoczesnych liniach.
Dom w Grzepnicy jest przykładem współczesnego podejścia do projektowania domów jednorodzinnych, które w takim samym stopniu stawia na funkcjonalność, estetykę i zrównoważony rozwój. Ten wyjątkowy obiekt składa się z cementowych prefabrykantów, dzięki czemu ograniczony jest jego wpływ na środowisko, a także znacznie skraca się czas jego budowy oraz jej koszty.
zdj. maxberg
Projektując, architekci sięgnęli po tradycyjną formę dwuspadowego dachu, łącząc ją z nowoczesnym minimalizmem, przejawiającym się w monolitycznej elewacji, nadającej całości nieco tajemniczego charakteru. Elementy takie jak rynny zostały ukryte w elewacji, aby nie zaburzać harmonii projektu. Detalem, który przyciąga wzrok i dodaje domowi oryginalności są okiennice w intensywnym żółtym kolorze.
zdj. maxberg
Projekt został doceniony przez jury konkursu Cement w Architekturze organizowanym przez SARP oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu.
Ogłoszony został konkurs na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Konkurs organizowany jest przez SARP i przewiduje opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla terenu w obrębie ulic Piwnej, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Senatorskiej.
Studio Adjaye Associates, we współpracy z Holst Architecture, zaprezentowało pierwsze wizualizacje East County Library w Portland w stanie Oregon. Nowego obiekt zapewni miastu nowe przestrzenie społeczne, kulturalne oraz naukowe.
W ostatnich tygodniach ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt Ateneum for Architecture w Kopenhadze. Do udziału zaproszeni są architekci, urbaniści i projektanci. Konkurs ma charakter koncepcyjny, a co za tym idzie – zwycięski projekt nie zostanie zrealizowany. Zwycięzcy mogą jednak liczyć na atrakcyjne nagrody i zdobycie wyjątkowych doświadczeń.
Niewielka działka może wydawać się niezwykle ograniczająca dla usiłującego zaprojektować dobry budynek architekta. Nie zawsze jest to jednak prawda. Niekiedy to właśnie mała powierzchnia daje projektantowi największe pole do popisu. Przedstawiamy Dom na wąskiej działce projektu biura San Architektura.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.